Rašiniai

K. Borutos "Baltaragio malūno" folkloriškumas

9.2   (2 atsiliepimai)
K. Borutos "Baltaragio malūno" folkloriškumas 1 puslapis
K. Borutos "Baltaragio malūno" folkloriškumas 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

K. Borutos “Baltaragio malūnas” iki šiol yra vienas žinomiausių lietuviškų prozos kūrinių, kuris išverstas į rusų, latvių, estų, islandų, čekų, vokiečių, lenkų kalbas, pagal šį romaną pastatytas spektaklis, baletas, ir roko opera, sukurtas filmas, tapęs lietuviško kino klasika. Tai romanas, parašytas naudojant etnografinius elementus, veikėjai labai tikroviškai kuriami ir vaizduojami realistinėje ir tautosakinėje (folkloriškojoje), fantastinėje, mitinėje plotmėje. Tačiau Kazio Borutos meistriškumo dėka, perėjimo iš vienos plotmės į kitą skaitytojas net nepajaučia. Būdingi kūrinio bruožai – lyrizmas, humoras ir poetiškumas – suteikia skaitymo malonumą ir jaukumo romanui.
“Baltaragio malūne” daug tautosakos, netgi fantastikos, mitų elementų. Bene labiausiai išsiskiriantis veikėjas romane yra Pinčukas - “Paudruvės pelkių velnias”, turintis visus būdingus pragaro valdovo bruožus, galįs keisti savo išvaizdą, bet dažniausiai pasirodąs antropomorfiniu pavidalu. Kaip jį apibūdina Kazys Boruta, Pinčukas “ne toks, kaip visi žmonės, bet tiktai su viena skylute nosyje”, “striukas bukas ponaičiukas, kaip vokietukas, su kepeliušuku ant galvos ir dar su užkišta gaidžio plunksnele”. Pinčuko aplinka – “klampios, neišbrendamos, nors ir nedidelės pelkės, apaugusios krūmokšniais ir uogienojais, kuriuose rudenį prisirpdavo visokių uogų”, o pats Pinčukas – “nusmurgęs”, “toks netikęs velnias ir dar toks tinginys, kad nieku, net pačiu savimi, nesidomėjo”, o kai “drąsesnieji piemenys <...> prikeldavo Pinčuką”, tai net jį ir pavaikydavo. Tuomet Pinčukas kur nors į nuošalesnį liekną nulįsdavo ir “snausdavo per dienas ir naktis”. O “kai snausti nusibosdavo, kartais pasvajodavo, kad gal ir neblogai būtų, jeigu turetų pačią”. Bet kas už tokio nevalyvo tinginio tekės? Tad tekdavo vargšui Pinčiukui sapnais pasitenkinti.
Be to, kad gali keisti pavidalus - „o velnias tada pakilo, pavirto šikšnosparniu ir pradėjo žvengti kaip šimtas arklių“ - Pinčukas turi ir kitokių, labai neįprastų galių: gali užleisti rūką, sukti malūno sparnus, gali priversti žmogų įsimylėti, net jam to nežinant, ar užburti kelią. Bet su žmonėmis Pinčukas nebuvo blogas – pikta tiesiog neįstengė daryti. Tačiau jį apgavusiems žmonėms, kaip antai...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1315 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (1315 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (1315 ž.)
  • Word failas 37 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Kazio Borutos kūrinio "Baltaragio malūno" folkloriškumas

Kazio Borutos kūrinio "Baltaragio malūno" folkloriškumas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Borutos "Baltaragio malūno" folkloriškumas

Borutos "Baltaragio malūno" folkloriškumas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

Folkloriškumas K. Borutos kūrinyje "Baltaragio malūnas"

Folkloriškumas K. Borutos kūrinyje "Baltaragio malūnas" Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą

K. Borutos romano “Baltaragio malūnas” folkloriškumas

K. Borutos romano “Baltaragio malūnas” folkloriškumas Lietuvių kalba Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt