Analizės

Juozas Urbšys

9.4   (3 atsiliepimai)
Juozas Urbšys 1 puslapis
Juozas Urbšys 2 puslapis
Juozas Urbšys 3 puslapis
Juozas Urbšys 4 puslapis
Juozas Urbšys 5 puslapis
Juozas Urbšys 6 puslapis
Juozas Urbšys 7 puslapis
Juozas Urbšys 8 puslapis
Juozas Urbšys 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Juozas Urbšys – paskutinis tarpukario lietuvos užsienio reikalų ministras. Žmogus, kuris niekada nenuleido rankų, siekdamas, kad Lietuva būtų nepriklausoma. Ir šis jo siekis išsipildė. 1990 kovo 11 d. pagaliau atkurta Lietuvos nepriklausomybė. Tam pasitarnavo 1988 m. J. Urbšio parašyta atsiminimų knyga „Lietuva lemtingaisiais 1939 – 1940 metais“, o papildyta ir išleista pakartotinai 1990 m. Tuomet ji ir pavadinta „Atsiminimai“, sudaryta P. Naručio. Knygoje išsamiai ir tiksliai išdėstyta svarbiausi 1939-1940 metų įvykiai, kurie turėjo skaudžias pasekmes Lietuvos suverenitetui. Buvęs užsienio reikalų ministras visus tuos įvykius prisimena su nuoskauda ir parodo savo išdėstytuose atsiminimuose.
Mano darbo tikslas – atskleisti Juozo Urbšio istorinę sąmonę Lietuvos atžvligiu, parašytoje atsiminimų knygoje. Taip pat parodyti, kokius išgyvenimus buvusiam ministrui sukėlė jo pačio pasirašyti ultimatumai Lietuvai, nes būtent Juozui Urbšiui teko laidoti tai, kas buvo sukurta per dvidešimt nepriklausomos Lietuvos metų. Kad mano išdėstytos mintys nebūtų paremtos tik pačio J. Urbšio parašytais prisiminimais, bandysiu palyginti J. Urbšio atsiminimus su Juozo Audėno, Kazio Musteikio, A Smetonos ir A. Voldemaro.
Juozas Urbšys gimęs 1896 m. Kėdainių apskrityje, baigęs mokslus iš karto pradėjo dirbti Lietuvos labui – iš pradžių lietuvių draugijoje nuo karo šelpti, vėliau generaliniame štabe – operacijų skyriaus viršininko pirmuoju padėjėju, na ir 1922 m. perėjo dirbti į Užsienio reikalų ministeriją. Pareigos keitėsi ne vienus metus, nuo konsuliarinio skyriaus vedėjo pareigų iki generalinio sekretoriaus. Galiausiai nuo 1938 m. gruodžio mėnesio iki 1940 m. birželio 14 d. ėjo užsienio reikalų ministro pareigas Mirono, J. Černiaus ir A. Merkio kabinetuose. Kaip tikro lietuvio Juozo Urbšio sąmonėje nuolatos akcentuojama nepriklausoma ir savarankiška Lietuva. Paradoksalu, tačiau būtent jam teko pasirašyti Lietuvai pražūtingus ultimatumus. Dėl to J. Urbšys skaudžiai išgyveno. Tai parodo ne tik jo pačio žodžiai, pasakyti apie tai, kaip jautėsi pasirašęs Vokietijos pateiktą ultimatumą dėl Klaipėdos krašto atidavimo „Tą dieną pavakare išvažiavau traukiniu į Lietuvą. Prislėgtas. Suspausta širdimi.“9 J. Urbšio išgyvenimus paliudija ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1520 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • Įvadas. 3
  • Lietuva Juozo Urbšio istorinėje sąmonėje.. 4
  • J.Urbšio „Atsiminimų“ palyginimas.. 5
  • Išvados.. 7
  • Literatūros sąrašas 8
  • Išnašos 9
Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (1520 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvų istorijos analizė
  • 9 psl., (1520 ž.)
  • Word failas 62 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Juozas Urbšys (2)

Juozas Urbšys (2) Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

Juozas Lukša

Juozas Lukša Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą

Juozas Jurginis

Juozas Jurginis Lietuvos istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę