Konspektai

Julija Žymantienė - Žemaitė biografija

10   (3 atsiliepimai)
Julija Žymantienė - Žemaitė biografija 1 puslapis
Julija Žymantienė - Žemaitė biografija 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Julija Žymantienė - Žemaitė.

Darbo tema
Žemaitė.
Ištrauka

 Julija Žymantienė - Žemaitė - viena žymiausių lietuvių realizmo kūrėjų, ryškiausia žemaitijos rašytoja. Pagrindinis kūrinių motyvas – šeimos santykiai. Daugiausia dėmesio ji skyrė moters likimui. Apsakymuose išryškėja pagrindinis Žemaitės rūpestis: meilė, šeima. Jau pirmuosiuose savo kūriniuose ji nukelia skaitytoją į devynioliktojo amžiaus pabaigos sodžių. Žemaitė pati buvo kaimo žmogus, todėl jos sukurti gamtos, kaimo ir žmonių paveikslai labai tikslūs. Skaitydami mes į viską galime pažvelgti autorės akimis. Ji vaizdavo tai, ką matė, nesukdama galvos, ar tai patiks kitiems. Jos kūryboje atsispindi tuometinė kaimo gyventojų buitis, jų papročiai, kultūra ir gyvenimo būdas. Žemaitės apsakymai dažnai primena atskirus gyvenimo įvykius, realias jo scenas. Ji pasakoja neįmantriai, paprastai ir aiškiai, siekdama, kad skaitytojas matytų vaizduojamus dalykus lyg gyvus. Tikrovė jai tampa tarsi tyrinėjimų objektu. Ji pastebi viską, kas yra teigiama ar neigiama. Pavyzdžiui, apsakyme “Marti” apstu neigiamų veikėjų. Tai ir Vingis, ir Vingienė, ir jų sūnus Jonas. Jie įkūnija tuometinio kaimo gyventojų tamsumą, neišsilavinimą, ribotumą. Jie yra savanaudžiai tinginiai, tačiau negali ir nenori to pripažinti ir bando viską suversti kitiems. Ypač nuo to kenčia Katrė - Jono žmona. Ji yra priešingybė visai Vingių šeimai. Joje išaukštinti visi teigiamieji valstietės moters bruožai: švelnumas, darbštumas, tvarkingumas, siekimas šviesesnio gyvenimo ir tikros meilės, žmogiškos šilumos.
Žemaitė taip įtikinamai vaizduoja tikrovę, kad, skaitydamas jos apsakymus, pasijunti tarsi pats būtum atpasakojamųjų įvykių dalyvis. Jos pasakojimai labai tikroviški. Juos dar papildo tiesioginė veikėjų kalba, išryškinanti kiekvieno personažo vidines savybes.
Žemaitei geriausiai buvo pažįstamas valstiečių gyvenimas ir jo sunkumai, todėl dauguma jos kūrinių vaizduoja būtent šio socialinio sluoksnio atstovus. Rašytojai buvo artimos jų problemos, būdingos visam Lietuvos kaimui jos gyvenamuoju laikotarpiu. Todėl ji vaizdavo realią aplinką, tokią, kokią matė aplink save, ir tai, kas, jos manymu, buvo svarbu bei ją labiausiai jaudino.
Rašytoja aplinką atvaizduoja labai tiksliai, daug dėmesio skirdama detalėms. Ji vaizdžiai nupiešia kaimo paveikslą: trobas, gyvenamąją aplinką, gamtos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 602 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
2 psl., (602 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos konspektas
  • 2 psl., (602 ž.)
  • Word failas 31 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt