Analizės

Jono Biliūno novelės „Vagis“ analizė ir interpretacija

10   (3 atsiliepimai)
Jono Biliūno novelės „Vagis“ analizė ir interpretacija 1 puslapis
Jono Biliūno novelės „Vagis“ analizė ir interpretacija 2 puslapis
Jono Biliūno novelės „Vagis“ analizė ir interpretacija 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Įžanga (interpretuojamo teksto kontekstas).
Dėstymas.
Nuosekli teksto analizė ir interpretacija.
Pradinė situacija – trys pirmos pastraipos.
a) pasirengimas sutikti vagį ( penkios pastraipos).
( šešta pastraipa).
Sąžinės akistata.
(Paskutinės dvi pastraipos).
Teksto pabaiga.
Jonas Biliūnas (1879-1907)- realistinės prozos kūrėjas, lietuvių literatūroje įtvirtino klasikinės novelės modelį: glaustas lakoniškas pasakojimas, nepaprastas atsitikimas, pasekmes apibendrinantis akcentas. J.Biliūnui svarbus ne pats įvykis, o sukrėsta žmogaus psichika ( tai lyrinė psichologinė novelė). Pasakojama pirmuoju asmeniu, autorius artimas pasakotojui (autentiški vaikystės prisiminimai), dažnai pasakotojas ir yra pagrindinis veikėjas, teksto subjektas. Novelė „Vagis“- tai senojo ūkininko gyvenimo išpažintis. Gyva žmogaus sąžinė verčia ieškoti teisingo savo elgesio įvertinimo.
Ūkininkas pasakoja apie vieną gyvenimo įvykį. Gindamas arklį ir savo gyvybę, jis užmuša vagį (kitos išeities nebvo), dėl šios žmogžudystės jį visą gyvenimą graužia sąžinė. Pasakotojas ir veikėjas (tarsi vienas asmuo) atsiveria: istorija pasakojama kaimynams, bičiuliams, pažįstantiems kalbančiojo žmoną, jo gyvenimo aplinką. Pasakojimas dinamiškas. Meninei kalbai būdingas paprastumas, nuoširdumas, glaustumas; rašytojas gerinasi prie ūkininko anykštėnų kalbos formų ir žodžių.
1 segmentas
A. Pirmosios trys pastraipos pristato pradinę situaciją. Pateikiamas tradicinis idealus jaunikaičio gyvenimo modelis: nevedęs, stiprus, darbštus, padorus, linksmas, teisingas. Jaunuolis įsimyli gražią , pasiturinčių tėvų mergaitę. Numatytos vestuvės.
I. Tokia plati įžangos dalis būdinga novelei. Pateikiama priešistorija lyg istorijos prieangis. Čia suvedami veikėjai, klausytojai ir pasakotojas. Dar nieko neįvyksta, tiesiog emociškai nuteikiama būsimai istorijai. Laukimo nuotaika. Užvedami du laikrodžiai: praeities ir dabarties. „Aš noriu jums papasakoti vieną atsitikimą , kuris galėjo visą mano gyvenimą sugriauti, kuris ir dabar labai dažnai nerimą mano širdyje gimdo...“ Vis dėlto gyvenimas nesugriautas – su mylima žmona pragyventa 30 metų, susilaukta vaikų, vadinasi, bus kalbama apie širdies nerimą.
2 segmentas
A. Greitas pasakojimo tempas, tiksli informacija, daug veiksmo, apibūdinama subjekto psichologinė būsena. Pirmoje šio segmento pastraipoje svarbus neaiškios kilmės nerimas („stumia kažin kas iš lovos, ir gana“).
I. Vakarų Europoje jau buvo žinomas Z.Froido mokslas apie pasąmonę, apie nujaučiamus dalykus. Nelaimės nuojauta pakelia ūkininką iš lovos: vagis rengiasi išvesti arklį...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 659 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (659 ž.)
Atnaujintas: 2024-04-12
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 3 psl., (659 ž.)
  • Word failas 43 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt