Gilinantis į žymaus žmogaus — visų pripažinto rašytojo, mokslininko ar visuomenės veikėjo — biografiją, mums dažnai knieti patirti, kaip jis pasidarė toks garsus, kaip pasiekė tokias mokslo ar meno aukštumas.
Kaip matysime, Jablonskio gyvenimas ne ką skyrėsi nuo kitų lietuvių inteligentų, gimusių XIX a. šeštajame—septintajame dešimtmetyje, gyvenimo— nei išskirtinių gabumų, nei rožėmis kloto kelio. Tačiau per tą laiką, kuris praėjo nuo Jablonskio gimimo, daug kas neatpažįstamai pasikeitė: žmonės, santvarkos, net vietų vardai.
Per savo amžių jis išspausdino apie 460 straipsnių straipsnelių, išleido šešis gramatikos vadovėlius, dvi chrestomatijos ,,Vargo mokyklai" dalis (keli leidimai), daug verstų knygelių. Vis dėlto tie skaičiai ne ką mums sako apie Jablonskio darbų reikšmę.
Šiandien sunku nustatyti, kiek per tą laiką knygų ir kitokių darbų Jablonskis yra redagavęs, taisęs jų kalbą, konsultavęs. Tuo laiku kiekvienas autorius, nepasitikintis savo kalbos mokėjimu, bet norintis išleisti knygą taisyklinga kalba, stengdavosi pasitarti su Jablonskiu.
Jonas Jablonskis gimė 1860 m. gruodžio 30 d. Kubilėlių kaime, netoli Kudirkos Naumiesčio. Jo lovai Juozas ir Agnieška (prieš ištekėdama — Šipailiūtė) turėjo 40 margų l ūkį. Sodyba buvo labai gražioje vietoje: gal nė už varsnos ramiai plaukė gražuolė Šešupė, skyrusi Rusijos imperiją nuo Vokietijos. Taigi visai prie pat valstybės sienos. Pro pirkios langus, jei ne medžiai, galėjai matyti Naumiesčio bažnyčios bokštus.
Vėliau, 1872 m., kai Jonukas mokėsi Marijampolės gimnazijoje, tėvai šį ūkį pardavė ir nusipirko kitą Meištų kaime, kurį nuo Naumiesčio skyrė Šešupė (dabar jau Kudirkos Naumiesčio dalis). Čia buvo dar linksmiau: daugiau draugų, laisvai galėjo maudytis upėje ar plačiose lankose laidyti ilgauodegius aitvarus.
Jonukas augo didelėj šeimoj. Tėvas buvo vedęs antrą kartą: už Jonuką buvo trys vyresni pirmosios žmonos vaikai — brolis ir dvi seserys. Jonukas turėjo dar du tikrus brolius ir jaunėlę sesutę.Vaikui, aišku, dideliam būry smagu, bet tėvams buvo daug rūpesčio, kaip išmaitinti tokią didelę šeimą, kaip visus išleisti į žmones. Vyriausiajam., kaip įprasta, lieka ūkis, dukroms priklauso dalys....
Šį darbą sudaro 2628 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!