Analizės

J. Biliūno ir J. Savickio novelių lyginamoji analizė

9.6   (2 atsiliepimai)
J. Biliūno ir J. Savickio novelių lyginamoji analizė 1 puslapis
J. Biliūno ir J. Savickio novelių lyginamoji analizė 2 puslapis
J. Biliūno ir J. Savickio novelių lyginamoji analizė 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Vakarų Europoje realizmas atsirado apie XIX a. vidurį, išblėsus romantizmo idėjoms. Rašytojai realistai siekė tyrinėti tikrovę. Gyvenimas realistiniame kūrinyje vaizduojamas tikroviškai, todėl dėmesys sutelkiamas į žmogaus kasdienybę. Menas, realistų supratimu, turi būti suprantamas, matomas, apčiuopiamas, Tai pasiekiama kuriant „daiktišką“ tikrovę, todėl rašytojų realistų kūriniuose svarbus tikrovės vaizdavimas - tikroviškas buities, gamtos, žmogaus išvaizdos aprašymas. Menininkai vaizduoja savo gyvenamojo meto tikrovę, kurią patys gerai pažįstanta, kūrinių veikėjai - amžininkai, įvairių socialinių sluoksnių atstovai, vaizduojami tikroviškai, išgyvenantys dažniausiai patiriamus išgyvenimus tipiškomis gyvenimo aplinkybėmis, būdingomis konkrečiam socialiniam sluoksniui. Realistiniame kūrinyje dėmesys sutelkiamas į žmogaus charakterį, kurį lemia aplinkybės, todėl aplinkos aprašymas būna išsamus.
XX a. pirmųjų keturių dešimtmečių literatūros ir meno srovė, daugiausia plitusi Vokietijoje. Daugeliui jų būdinga aktyvus politinis santykis su tikrove, revoliucinis kryptingumas, anarchizmas, kai kuriems – religija ir mistika. Ekspresionistai pasisakė prieš žmogaus psichologinę ir biologinę determinaciją, impresionistinį tikrovės skaidymą, realybės ir meno tapatinimą. Teigė, kad meno pagrindinis tikslas – ne natūros ar socialinės realybės vaizdavimas, o kūrėjo idėjų, išgyvenimų, subjektyvių vizijų išraiška. Menas turįs skelbti absoliučias, universalias tiesas vaizduodamas ir žadindamas pasąmonės įvairias būsenas, vizijas, kartu jis turįs būti estetiškai ir visuomeniškai prasmingas. Ekspresionistų kūriniuose atsispindi vitališkumas, individo susiskaidymas, izoliacija. Jie reiškė tikėjimą, kad sukurti naują pasaulį galima tik keičiant bei tobulinant patį žmogų, ir skatino ieškoti veiksmingų, originalių išraiškos priemonių, naudojo groteską, aukštino bendražmogiškąjį pradą, svajojo apie utopinę ateities bendriją. Ekspresionizmo atstovai reiškė protestą prieš karą ir militarizmą, pasisakė prieš visuomenės dvasinį nuosmukį. Jie iškėlė intensyvumą, jausmingumą, koncentruotą esmių atvėrimą, kaip vienus svarbiausių naujos pasaulėjautos bruožų, ieškojo naujų – įtaigių, nelauktų, drastiškų – išraiškos formų.
Realistinio kūrinio pasakotojas - visažinis, žvelgiantis iš šalies, neatskleidžiantis savo vertinimo, pasakojantis santūriai, trečiuoju asmeniu. Svarbiausias kūrėjo bruožas - pastabumas. Jis ne tik vaizduoja realybę, bet ir kritikuoja jos negeroves. Vaizdavimo objektyvumas- vienas svarbiausių realizmo principų. Realybės analizė turi būti gili ir išsami, todėl realizmo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 862 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
ODT failas (.odt)
Apimtis
3 psl., (862 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos analizė
  • 3 psl., (862 ž.)
  • ODT failas 9 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią analizę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt