Vakarų Europoje realizmas atsirado apie XIX a. vidurį, išblėsus romantizmo idėjoms. Rašytojai realistai siekė tyrinėti tikrovę. Gyvenimas realistiniame kūrinyje vaizduojamas tikroviškai, todėl dėmesys sutelkiamas į žmogaus kasdienybę. Menas, realistų supratimu, turi būti suprantamas, matomas, apčiuopiamas, Tai pasiekiama kuriant „daiktišką“ tikrovę, todėl rašytojų realistų kūriniuose svarbus tikrovės vaizdavimas - tikroviškas buities, gamtos, žmogaus išvaizdos aprašymas. Menininkai vaizduoja savo gyvenamojo meto tikrovę, kurią patys gerai pažįstanta, kūrinių veikėjai - amžininkai, įvairių socialinių sluoksnių atstovai, vaizduojami tikroviškai, išgyvenantys dažniausiai patiriamus išgyvenimus tipiškomis gyvenimo aplinkybėmis, būdingomis konkrečiam socialiniam sluoksniui. Realistiniame kūrinyje dėmesys sutelkiamas į žmogaus charakterį, kurį lemia aplinkybės, todėl aplinkos aprašymas būna išsamus.
XX a. pirmųjų keturių dešimtmečių literatūros ir meno srovė, daugiausia plitusi Vokietijoje. Daugeliui jų būdinga aktyvus politinis santykis su tikrove, revoliucinis kryptingumas, anarchizmas, kai kuriems – religija ir mistika. Ekspresionistai pasisakė prieš žmogaus psichologinę ir biologinę determinaciją, impresionistinį tikrovės skaidymą, realybės ir meno tapatinimą. Teigė, kad meno pagrindinis tikslas – ne natūros ar socialinės realybės vaizdavimas, o kūrėjo idėjų, išgyvenimų, subjektyvių vizijų išraiška. Menas turįs skelbti absoliučias, universalias tiesas vaizduodamas ir žadindamas pasąmonės įvairias būsenas, vizijas, kartu jis turįs būti estetiškai ir visuomeniškai prasmingas. Ekspresionistų kūriniuose atsispindi vitališkumas, individo susiskaidymas, izoliacija. Jie reiškė tikėjimą, kad sukurti naują pasaulį galima tik keičiant bei tobulinant patį žmogų, ir skatino ieškoti veiksmingų, originalių išraiškos priemonių, naudojo groteską, aukštino bendražmogiškąjį pradą, svajojo apie utopinę ateities bendriją. Ekspresionizmo atstovai reiškė protestą prieš karą ir militarizmą, pasisakė prieš visuomenės dvasinį nuosmukį. Jie iškėlė intensyvumą, jausmingumą, koncentruotą esmių atvėrimą, kaip vienus svarbiausių naujos pasaulėjautos bruožų, ieškojo naujų – įtaigių, nelauktų, drastiškų – išraiškos formų.
Realistinio kūrinio pasakotojas - visažinis, žvelgiantis iš šalies, neatskleidžiantis savo vertinimo, pasakojantis santūriai, trečiuoju asmeniu. Svarbiausias kūrėjo bruožas - pastabumas. Jis ne tik vaizduoja realybę, bet ir kritikuoja jos negeroves. Vaizdavimo objektyvumas- vienas svarbiausių realizmo principų. Realybės analizė turi būti gili ir išsami, todėl realizmo...
Šį darbą sudaro 862 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!