.
Izometrinis pratimas yra pasipriešinimo mokymo forma, kuriame asmuo naudoja kūno raumenis, kad išvystytų jėgą prieš nejudamą objektą ar išlaikytų įtemptą raumenį pastovioje padėtyjetam tikrą laiko tarpą. Šiame pratimo tipe, raumuo yra įtemptas, bet nekeičia ilgio per jėgos įtempimą. Raumens jungimosi vietos lieka statiškos viso pratimo atlikimo metu. Izometriniai pratimai turi tam tikros naudos vystant raumenų jėgą ir apimptį, tačiau tuo pat metu yra ir nemažai šios rūšies pratimų neigiamų poveikių širdžiai.
Tikslas:
Supažindinti su izometrinių pratimų poveikiu žmogaus organizmui.
Uždaviniai:
1. Išskirti izometrinių pratimų taikymo sritis;
2. Aptarti izometrinių poveikį, vystant raumenų jėgą ir apimptį,;
3. Apibūdinti izometrinių pratimų poveikį širdies ir kraujagyslių sistemai.
1. Izometrinių pratimų samprata
Izometriniai pratimai atsirado prieš tūkstančius metų. Kaip statiniai padėčių išlaikymai jie buvo naudojami jogos ir Kinijos karinių pajėgų treniruotėse. Juos į savo programas įtraukdavo daugelis ankstesnių laikų kulturistų. Tačiau šių pratimų taikymas ėmė mažėti, nes buvo iššiaiškinta, kad spartų kulturistų raumenų augimą įtakodavo ne tik izometriniai pratimai, bet kartu vartojami ir anaboliniai steroidai. Šių laikų kulturistai izometrinius pratimus dažniau atlieka juos derindami su dinaminiais pratimais (pvz.: atliekant kokį nors pratima tam tikrose padėtyse vyksta išlaikymai).
Mechanizmas: raumens susitraukimas vyksta pagal slenkančių siūlų (filamentų) mechanizmą, t. y. miozino skersiniai tilteliai sukimba su aktino siūlais ir įtraukia juos į sarkomerų vidų (Gordon et al. 2000). Ši raumens susitraukimo slenkančių filamentų teorija (angl. sliding filament theory) buvo pasiūlyta 1954 m. dviejų mokslininkų – Hugh Huxley ir Andrew Huxley. Raumens atsipalaidavimas dirbant izometriniu rėžimu skiriasi nuo raumens atsipalaidavimo raumeniui susitraukiant ir atsipalaiduojant dinamiškai: dinaminis rėžimas mechaniškai pagreitina miozino tiltelių atsikabinimą nuo aktino, izometrinis rėžimas tam neturi įtakos (Skurvydas, 2002)
1.1 Izometrinių pratimų panaudojimas
Izometriniai pratimai naudojami vystyti bendrai jėgai arba reabilitacijoje, kurios negalima iššaukti įtampos raumens jungimosi vietose ar dėl kitų priežasčių atlikti sąnario judesio.
Kai kurios sporto šakos iš esmės reikalauja didelės statinės jegos. Tai – alpinizmas, kalnų dviračiai, motokrosas, dziudo, imtynės, slidinėjimas, šaudymas, gimnastika ir panašiai.
Izometriniai...
Šį darbą sudaro 1774 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!