Referatai

Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje

9.8   (3 atsiliepimai)
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 1 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 2 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 3 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 4 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 5 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 6 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 7 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 8 puslapis
Iškyliausi švietimo epochos veikėjai Lietuvoje 9 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Europoje Švietimo epocha prasidėjo WVIII a. Tačiau Lietuva pasiekė tik XVIII a. antroje pusėje. Švietimas buvo prieinamas tik privilegijuotiesiems luomams. Liaudies švietimas buvo labai siauras ir ribotas, daugiausiai religinis. Tuo tarpu dėl ekonominių ir ideologinių paskatų XVIII a. pabaigoje ir XIX a. pradžioje buvo susirūpinta platesniu liaudies švietimu.1[13] Nėra visiškai aišku, su kokiais įvykiais reikia sieti Švietimo pradžią. Tai buvo epocha aukštinusi žmogaus proto galias ir kėlusi mokslo bei mokymo svarbą. Jos kūrėjai meninio tobulumo viršūne laikė Antiką ir jos pavyzdžiais grindė savo grožio, doros bei pilietiškumo idealus. Grožinėje literatūroje, moksle, žiniasklaidoje ir kitur jie stengėsi įtvirtinti tautines kalbas. Reikšmingieji šio laikotarpio įvykiai žymėjo procesus, prasidėjusius dar trečiame dešimtmetyje. Pačioje šeštojo dešimtmečio pražioje šie procesai pasidarė ypač ryškūs. 1751 m. prie Vilniaus Jėzuitų universiteto buvo įsteigta Kilmingųjų kolegija, diegusi modernius mokymo būdus ir naujas filologijos, gamtos ir tiksliūjų mokslų disciplinas. 1773 m. buvo įkurta Edukacinė komisija, švietimo sklaida Lietuvoje tapo sistemingu, tvarkingu ir kryptingu procesu. Mokslo ir mokymo knygos imtos rengti atsižvelgiant į naujos keliakopės švietimo sistemos poreikius. Mokslo ir švietimo permainas lydėjo svarbios ūkio, valdymo, kariuomenės ir kitų sričių reformos. 1788-1792 m. S. A. Poniatovskis kartu su savo šalininkais ėmėsi reformų. Ketverių metų seimas pertvarkos mastus išplėtė dar labiau. Visą darbą vainikavo 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucija, nustačiusi svarbiausius valstybės santvarkos organizavimo principus. 1793 m. įvyko Antrasis Respublikos padalijimas. 1794 m. okupuotą krąštą sudrebino Tado Kosciuškos sukilimas, pasibaigęs tečiuoju padalijimu. Istorijoje padėtas lemtingas taškas. Su jos tradicijas puoselėjusio Vilniaus universiteto uždarymu 1832 m. turbūt galime sieti ir visos švietimo epochos pabaigą. Rytų Prūsijoje Švietimo apraiškų randame jau penktajame dešimtmetyje. Tokią padėtį turbūt lėmė epochos polinkis į racionalizmą. Šios srovės su patriotinėmis ir pilietinėmis kūrėjų nuostatomis galėjo būti susijusios, o galėjo ir visiškai be jų išsiversti. Antroje XIX a. pusėje kalba tapo tuo lietuvių diasporą maitinančiu, ugdančiu ir telkiančiu...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 2191 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
9 psl., (2191 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 9 psl., (2191 ž.)
  • Word failas 79 KB
  • Lygis: Mokyklinis
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt