Referatai

Iškalbos menas

10   (2 atsiliepimai)
Iškalbos menas 1 puslapis
Iškalbos menas 2 puslapis
Iškalbos menas 3 puslapis
Iškalbos menas 4 puslapis
Iškalbos menas 5 puslapis
Iškalbos menas 6 puslapis
Iškalbos menas 7 puslapis
Iškalbos menas 8 puslapis
Iškalbos menas 9 puslapis
Iškalbos menas 10 puslapis
Iškalbos menas 11 puslapis
Iškalbos menas 12 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Retorika (iš graikų - oratorius) - vienas iš trijų pirmųjų laisvųjų menų (šalia dialektikos ir gramatikos) Vakarų kultūroje. Senovėje ir Viduramžiais tiek retorika, tiek dialektika siekė buvo suprantamos kaip siekis būti įtikinamu. Šiais laikai retorika suprantama kaip įtikinėjimo žodžiu menas, kai kalboje argumentai sudėliojami iš anksto suplanuota dialektine tvarka.
Plačiausia prasme retorika laikoma masinės komunikacijos teorijos dalimi ir dažniausiai vadinama įtikinamos komunikacijos teorija . Tai žinomas mūsų laikais retorikos apibrėžimas, kurio autorius Briuselio universiteto logikos, moralės ir filosofijos profesorius Ch. Perelmanas. Šis retorikos apibrėžimas kartu yra universaliausias, nes geriausiai atitinka klasikinę pirmapradės graikiškosios krypties Retorika - įtikinimo menas apibrėžimą. Retorikos objektas - įvairios žodinės komunikacijos sąlygos, o retorika - tai mokslas apie įtikinimo būdus, taikomus ne tik iškalbos, bet ir visokiausio žanro tekstams, kurių autoriai siekia efektyvios, arba paveikios, komunikacijos. Retorikos kaip įtikinimo mokslo tikslai yra trys: paveikti klausytojų (arba skaitytojų) protą, valią bei jausmus, o galutinis tikslas - pasiekti persvaziją. Šis terminas reiškia įtikinimą, įteigimą, perkalbėjimą, įkvėpimą, sustiprinimą, tikėjimą, taigi galutinis persvazijos tikslas - priversti klausytojus patikėti tuo, kas sakoma.
L.E.Boonė ir D.L.Kurtzas teigia, kad biznio sėkmė neatsiejama nuo bendravimo įgūdžių lavinimo. Visiems verslininkams reikia būti pasiryžusiems išmokti bendrauti efektyviau, tobulinti save ir aplinkinį pasaulį. Nebijokite nemokėti. Bijokite nenorėti mokytis.
Bendravimas kaip procesas labai svarbus organizacijai, nes tik bendraujant realizuojami labai svarbūs organizacijai žmogiškieji kontaktai ir susiformuoja tam tikra darbuotojų elgsena. Bendravimo funkcija yra komunikacinė, reguliacinė ir kontaktinė, o vadovavimo procese bendravimas yra svarbiausia ryšio priemonė užtikrinanti vadovo ir darbuotojų sąveiką.
Politiniai, ekonominiai, socialiniai, kultūriniai Lietuvos gyvenimo pokyčiai kelia naujus reikalavimus komunikacijai. Ji padeda sukurti demokratinę bendriją ir kartu išsaugoti kiekvieno jos nario individualumą, teisę rinktis politines, moralines, ekonomines sistemas. Todėl labai svarbu mokėti bendrauti dalykinėje, politinėje, socialinėje veikloje, efektyviausiai valdant žodinę raišką, sakytinę kultūrą. Esant daugybei komunikacijos priemonių, politikai, visuomenininkai diplomatine, dalykine kalba bando spręsti opiausias problemas. Sutartys sudaromos žodžiu aptarus jos...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3210 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Turinys
  • ĮVADAS 3
  • IŠKALBOS MENO TOBULINIMAS 5
  • BALSO IR KŪNO KALBA 8
  • IŠVADOS 12
  • LITERATŪRA 13
Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
12 psl., (3210 ž.)
Darbo duomenys
  • Etikos referatas
  • 12 psl., (3210 ž.)
  • Word failas 83 KB
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Meilės etika pagal Ė. Fromo knygą "Menas mylėti"

Meilės etika pagal Ė. Fromo knygą "Menas mylėti" Etika
Peržiūrėti darbą

Menas gyventi (2)

Menas gyventi (2) Etika
Peržiūrėti darbą

Derybų menas

Derybų menas Etika
Peržiūrėti darbą

Etikos prasmė – žmonių bendravimo menas

Etikos prasmė – žmonių bendravimo menas Etika
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą