Vertybinių popierių rinka – būdama finansų rinkos sudedamąja dalimi, atlieka ypatingą vaidmenį ekonominėje sistemoje, kuri nėra centralizuotai valdoma ir kur vyriausybės vaidmuo perskirstant finansinius išteklius yra ribotas. Šios rinkos pagrindas – investavimas į vertybinius popierius, sudarantis galimybes paskirstyti bei perskirstyti finansinius išteklius tarp atskirų ūkio subjektų. Vertybinių popierių rinka glaudžiai susijusi su visos šalies ūkio pajėgumu, todėl jos vystymosi ryšys su ekonominiu šalies vystymusi yra abipusis: gerėjant bendrai ekonominei situacijai, kartu tampa aktyvesnė ir vertybinių popierių rinka; savo ruožtu, plėtojantis vertybinių popierių rinkai, spartėja šalies ekonominis augimas. Tuo pasireiškia vertybinių popierių rinkos svarba tiek valstybės, tiek gyventojų gerovei.
Investicijos į vertybinius popierius yra svarbios tiek mikro, tiek makro lygyje, tuo tarpu šalyse, atstatančiose rinkos ekonomiką, vertybinių popierių rinka yra palyginti nauja šalies ūkinės veiklos sritis. Investicijos į vertybinius popierius yra populiariausia taupymo priemonė, tuo tarpu Lietuvoje gyventojai nepatikliai nusiteikę vertybinių popierių atžvilgiu. Viena iš priežasčių , kodėl lietuviai nepalankiai nusiteikę vertybinių popierių atžvilgiu, gali būti ta, kad Lietuvoje trūksta informacijos apie investavimo į vertybinius popierius būdus ir galimybes (gauti patikimą informaciją apie įmonių, išleidusių akcijas, finansinę padėtį ir jos pokyčius yra labai sudėtinga), mažai nagrinėta Lietuvos vertybinių popierių rinka bendrame šalies ekonominiame kontekste. Taigi ši rinka yra dar gana naujas, nesuprantamas daugeliui lietuvių reiškinys, todėl verta šia tema domėtis, išmokti ją pažinti.
Vertybinių popierių portfelis – investuotojo turimų vertybinių popierių rinkinys. Akcijas įtraukiant į savo portfelį, reikia žiūrėti, kad šių akcijų „elgesys“ būtų skirtingas, kuo mažiau priklausomas nuo kitų, t.y. koreliacija tarp šių akcijų būtų kuo mažesnė. Norint per daug nerizikuoti, sudarant vertybinių popierių potfelį, reikia jį pakankamai diversifikuoti, t.y. įsigyti pakankamą kiekį vertybinių popierių. Reikia nuspręsti, kokią portfelio dalį sudarys akcijos ir kokią – skolos vertybiniai popieriai – obligacijos ir terminuoti indėliai banke. Svarbu žinoti, kad diversifikavimas negarantuoja, kad nebus patirta nuostolių.
Darbo tikslas – didinti patirtį valdant investicijas.
• Sudaryti virtualaus portfelio...
Šį darbą sudaro 6317 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!