Ne kartą esame girdėję apie viešųjų ir privačių interesų konfliktą, jo paplitimą ir grėsmę. Pastaruoju metu ši sąvoka mirga laikraščių antraštėse, minima televizijos laidose, girdima per radiją. Apie ją samprotauja tiek paprasti žmonės, diskutuodami apie šiandienos politines realijas, tiek politologai, istorikai ir patys politikai. Viešųjų ir privačių interesų konfliktas, neretai tampa pagrindine priežastimi atleisti iš darbo valstybės tarnautoją, nesvarbu ar jis paprastas savivaldybės tarnautojas, ar Premjeras, ar net pats šalies Prezidentas.
Todėl šio darbo tikslas išsiaiškinti, kas yra interesų konfliktas ir kokiomis priemonėmis stengiamasi jį pažaboti.
Visuomenė itin susirūpinusi, kad tarnybinė padėtis naudojama asmeniniams tikslais. Visuomenės tarnautojo gauta nauda vertinama kaip netinkama, neetiška ir daugeliu atveju neteisėta. Visuomenė tokį asmeninį pasipelnymą suvokia kaip apgavystę ar visuomeninio iždo vagystę. Daugelis demokratinių šalių reikalauja, kad asmeninis valdininkų pasipelnymas būtų visuomenės kontroliuojamas.
Interesų konfliktas - tai situacija kai gali susidurti privatūs darbuotojo ar jo artimųjų (įskaitant šeimos narius, gimines ir draugus) ir visuomenės interesai, kuriems jis turi atstovauti, eidamas savo tarnybą. Visuomenės tarnautojai negali gauti tiesioginės ar netiesioginės finansinės ar kitokios naudos (dovanų, teikiamų paslaugų, kelionių ir kt.) iš tarnybinės padėties. Todėl priimami įstatymai, užkertantys kelią valdininkams gauti bet kokias dovanas ar paslaugas ir juos naudoti asmeniniais tikslais.
Interesų konfliktas būdingas visoms profesijoms, bet visuomenės tarnautojams ypač svarbus nes tai susiję su visuomenės pasitikėjimu. Interesų konfliktas apima ir kitą problemą nepotizmą, kuri yra kiek siauresnė. Nepotizmas – tai tarnybinės padėties naudojimas giminių protegavimui.
Kaip ir kiekvienoje šalyje, Lietuvoje viešųjų ir privačių interesų derinimą reguliuoja teisinė bazė. Interesų konflikto draudimas tarnautojams įrašytas daugelyje teisės aktų kaip norma, kuriai turi būti paklūstama be išimčių. Šis draudimas taikomas tarnautojui, jo šeimai ir tiems, su kuriais jis turi artimų asmeninių ar finansinių santykių. Vadinasi, vadovaujantis šiuo standartu, tarnautojai negali teikti pirmenybės savo šeimai, draugams, verslo bendrininkams, kuomet priimamas konkretus sprendimas (skirstant darbą, pasirašant sutartis, platinant informaciją ir kt.).
Lietuvoje galiojusį 1997-07-02 priimtą viešųjų...
Šį darbą sudaro 1129 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!