Lietuvos ateitis, įžengus į XXI amžių, priklauso nuo informacijos technologijų lygio šalyje ir žmonių kompiuterinio raštingumo. Tapti lygiaverčiu pasaulio ekonomikos partneriu galima tik tuomet, jei kiekvienas Lietuvos pilietis turės galimybes ir sugebės modernias informacijos technologijas panaudoti darbe ir gyvenime, išlaikyti konkurenciją pasaulio rinkose.
Informacijos visuomenės sąvoka dažnai įsivaizduojama kaip technologija arba net kaip elgsena, kurią sukelia technologijos. Įdomu pažymėti, kad skirtingų sričių specialistams užuomina apie informacijos visuomenę asocijuojasi skirtingai - kompiuterių specialistams ji asocijuojasi su kompiuteriais, telekomunikacijų specialistams - su telekomunikacijomis.
Kitą vertus, vieni jų labiau išreiškia šios visuomenės priklausomybę nuo sparčiai besivystančių technologijų, kiti - naują visuomenės požiūrį į vertybes, kuomet akcentuojama, kad tai intelektuali ir žiniomis paremta visuomenė.
Žmonija įžengė į informacinį amžių kuriame žinios darys vis didesnę įtaką visoms gyvenimo sritims. Sparčiai plečiantis informacinių technologijų kūrimo galimybėms keičiasi daugelio žmogaus veiklos sričių darbo aplinka.
1. INFORMACINĖ VISUOMENĖ, JOS SAMPRATA
IR IŠTAKOS
Iki 1998 metų informacinės visuomenės sąvoką dažniau vartojo specialistai. Lietuvoje dar ir šiandien ne visiems aišku kas iš tikrųjų tai yra.
Iki šiol oficialiuose Lietuvos informacijos šaltiniuose teko sutikti net 4 iš dalies skirtingus informacinės visuomenės apibrėžimus, tačiau visuose juose yra vienas bendras besikartojantis teiginys – informacinė visuomenė tai visuomenė besinaudojanti informacinėmis technologijomis.
Informacinė visuomenė nėra dirbtinis dalykas, sugalvotas informacinių technologijų specialistų ar kurių nors šalių vyriausybių.
Iš principo tai yra pasaulinė raidos tendencija, kuri veikia visas šalis ir prasidėjo kartu su labai sparčia informacinių technologijų raida.
Būtent informacinių technologijų paplitimas ir buvo tas veiksnys, iš esmės paskatinęs globalizaciją bei visuotinį informacijos prieinamumą.
Žinomas pasaulio filosofas Alvinas Toffleris pasiūlė žmonijos visuomeninę raidą pavaizduoti trimis bangomis, vaizduojančiomis prioritetų kritimą laike (1 pav.):3
• I banga – agrarinė (tesėsi apie 10 000 metų);
• II banga – industrinė (nuo 1800 iki šių laikų);
• III banga – informacinė (1980 metų ir į ateitį);
1 pav. Visuomenės raidos bangos
Informacinė visuomenė - tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir mokėjimu (žiniomis) savo veiklą grindžianti visuomenė, kurios...
Šį darbą sudaro 2489 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!