Informacijos teisinio reglamentavimo ypatumai. Žinios bei visokio pobūdžio informacija įgyja vis didesnę reikšmę. Požiūrio į informacijos reikšmę žmonių gyvenimui pokyčiui atspindi ir teisės normos. Jei palygintume 1922 metų Lietuvos Respublikos Konstitucijos 15 straipsnio lakonišką nuostatą apie piliečiams garantuojamą žodžio ir spaudos laisvę su dabar galiojančios 1992 metų Konstitucijos 25 straipsnio nuostatomis, inspiruotomis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos sprendimų, matytume išplėstą teisę į informaciją, padidėjusį jos vaidmenį. Nors, matyt, ne vien technologijos lems informacijos kaupimą, platinimą ir vartojimą. Reikėtų nepamiršti žmogaus prigimties ir visuomenės raidos ypatumų.
• informacijos apsauga.
Informacijos laisvė, teisė į informaciją - reikšminga žmogaus statuso šiuolaikinėje visuomenėje dalis. Paprastai informacijos laisvė traktuojama plačiąja prasme ir apima žodžio laisvę, laisvę turėti ir reikšti įsitikinimus, teisę gauti ir skleisti informaciją bei idėjas, spaudos ir kitų žiniasklaidos priemonių laisvę. Šios teisės įgyvendinimas susijęs, viena vertus, su asmens teise naudotis įvairiausia informacija, kita vertus, -su tokiu naudojimusi ja, kad nebūtų pažeistos kitų asmenų taip pat ne mažiau svarbios pagrindinės teisės.
Asmens laisvė teikti informaciją įtvirtinta Lietuvos Respublikos Konstitucijos 2 skyriaus "Žmogus ir valstybė" 25 straipsnyje, kuriame įtvirtintos šios nuostatos: "Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimu ir juos laisvai reikšti. Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją ir idėjas. Laisvė reikšti įsitikinimus, gauti ir skleisti informaciją negali būti ribojama kitaip, kaip tik įstatymu, jei tai būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai. Laisvė reikšti įsitikinimus ir skleisti informaciją nesuderinama su nusikalstamais veiksmais -tautinės, rasinės, religinės ar socialinės neapykantos, prievartos bei diskriminacijos kurstymu, šmeižtu ir dezinformacija. Pilietis turi teisę įstatymo nustatyta tvarka gauti valstybės įstaigų turimą informaciją apie jį”. Informacijos laisvei apibrėžti ne mažiau svarbios Konstitucijos 44 straipsnio nuostatos: “Masinės informacijos cenzūra draudžiama”.
Informacijos laisvės įvairius aspektus fiksuoja ir kitos konstitucinės normos: "informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik...
Šį darbą sudaro 3333 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!