Konspektai

Informacija ir teisė

10   (3 atsiliepimai)
Informacija ir teisė 1 puslapis
Informacija ir teisė 2 puslapis
Informacija ir teisė 3 puslapis
Informacija ir teisė 4 puslapis
Informacija ir teisė 5 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Informacija ir teisė, intelektinio turto apsauga, teisė į informaciją, kompiuterinės informacijos apsauga Lietuvoje.

Ištrauka

Informacija – intelektinės veiklos produktas, turintis vertę ir skiriamas platinti. Todėl informacijos ir visuomenės santykius turi nusakyti teisinės normos bei įstatymai. Spausdintinės informacijos mainų teisinis reguliavimas atsirado seniai: dar prieš penkis šimtus metų susiformavo autorinė teisė. Dabar ji galioja ir kompiuterių programinei įrangai. Kompiuterinei informacijai itin svarbi duomenų apsauga. Valstybė reguliuoja pagrindinius teisinius informacijos klausimus: autorinę teisę, duomenų apsaugą, teisę naudotis informacija, informacijos kontrolę.
Informacija – svarbus visuomenės produktas. Bet kokį materialų produktą galime pirkti, parduoti, yra ginamos jo šeimininko teisės. O kaip su informacija? Informacijos kūrėjai atlieka vertingą intelektinį darbą, kurio produktai gali būti parduodami. Susiklosto gana sudėtingi santykiai tarp pačios informacijos, jos kūrėjų ir vartotojų, o taip pat tarp valstybės kaip institucijos, kuri bando šiuos santykius reguliuoti, ir visuomenės.
Apie teisinius informacijos aspektus pradėta galvoti labai seniai, – tuomet, kai atsirado galimybė dideliu kiekiu skleisti informaciją, t. y. nuo knygų spausdinimo išradimo. Su spausdintose knygose esančia informacija dabar lyg ir aišku, visuomenė jau pripažįsta ją kaip vertingą daiktą, teigiamai žiūri į jos kūrėjo teisių gynimą.
1 pavyzdys. Pas mokytoją ant stalo pamatėte įdomią knygą. Norėtumėte ją paskaityti. Ką darote? Paprasčiausiai paprašote ir pasiskolinate.
Nors situacijų esmė abiem atvejais ta pati – šeimininkas turi vertingos informacijos, kurią mes norime gauti, – tačiau esama ir skirtumų.
Savaime aišku, kad knygos iš mokytojo ar draugo nepasiimsime nepasiklausę. Knyga laikoma daiktu, turinčiu teisėtą šeimininką. Pirkdamas knygą, žmogus dalį kainos moka už jos pavidalą – laikmeną, turinčią informaciją, likusią dalį – už pačią informaciją.
Analogiškai ir su kompiuterine informacija. Tik čia yra esminis skirtumas: persirašę iš draugo programą, mes neatimame jos (kaip būtų knygos atveju). Todėl kartais galvojama, kad ir pasiklausti nereikia, kad ji nėra turtas.
Teisinius informacijos klausimus reikėtų nagrinėti dviem požiūriais: asmeniniu ir valstybiniu.
Asmeninis požiūris į informaciją turi remtis moraline vartotojo atsakomybe, visuomenės nuostatų į kompiuterinę informaciją kaip į intelektinio darbo turtą etikos principų suvokimu.
2 pavyzdys. Nuėję į...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1584 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
5 psl., (1584 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų konspektas
  • 5 psl., (1584 ž.)
  • Word failas 49 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt