Konspektai

Informacija apie holokaustą

10   (3 atsiliepimai)
Informacija apie holokaustą 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

1940 m. gyventojų surašymo duomenimis Jurbarke gyveno 1319 žydų (29,7 proc. miesto gyventojų). Karo ir nacių okupacijos pradžioje Jurbarkas atsidūrė Tilžės gestapo kontroliuojamoje pasienio zonoje ir žydų masinės žudynės prasidėjo 1941 m. liepos 3 d. Tą dieną Jurbarko žydų kapinėse buvo nužudyta daugiau nei 300 žydų. Likusi Jurbarko žydų bendruomenė buvo sunaikinta iki 1941 m. rugsėjo mėnesio.
O Lietuvoje žydų žudynės prasidėjo jau pirmomis karo ir nacių okupacijos dienomis. Galima teigti, kad Lietuva buvo viena pirmųjų šalių, kurioje naciai iš karto ėmė vykdyti fizinio žydų naikinimo politiką. Padaryta išvada atspindi ir Jurbarko žydų bendruomenės likimą. Okupacinei valdžiai užėmus Jurbarką, miesto burmistru tapo Jurgis Gepneris, mokėjęs rusų, lenkų, vokiečių ir žydų kalbas bei pažinojęs kiekvieną jurbarkietį. Policijos viršininku tapo Mykolas Levickis. Pirmoji užduotis naujojo policijos viršininko buvo suformuoti miesto policiją. Į policijos būrį buvo renkami buvę šauliai, anksčiau tarnavę Smetonos policijoje. Pasak M. Levickio, per keletą dienų buvo suformuotas 10 žmonių policijos būrys, kurio pagrindinis darbas – vykdyti okupacinės valdžios įsakymu. 7 Suformuotasis būrys padėdavo okupantams areštuojant ir šaudant žydus. Nedelsiant apskričių viršininkams buvo išsiųsti raštai su nurodymais, kokių veiksmų, nukreiptų prieš žydus, jie privalo imtis. 1941 m. liepos 20 d. raštas - tai vienas pirmųjų Karo Lauko Komendantūros raštų Jurbarko miesto burmistrui, kuriuose apibrėžiamos elgesio su žydais taisyklės. Rašte teigiama, kad: „žydams draudžiama apleisti savo gyvenamąsias vietas. Griežtai laikytis kariuomenės vado paskelbtuose atsišaukimuose nustatyto judėjimo laiko”. 208 Netrukus vietinė valdžia sulaukė dar vieno rašto, kuriame...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 469 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (469 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos konspektas
  • 1 psl., (469 ž.)
  • Word failas 13 KB
  • Įkeltas: 2021 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) visuomeninė ir politinė santvarka: A. Volanas "Apie politinę ir pilietinę laisvę" ir M

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) visuomeninė ir politinė santvarka: A. Volanas "Apie politinę ir pilietinę laisvę" ir M Istorija
Peržiūrėti darbą

Knygos apie Holokaustą analize

Knygos apie Holokaustą analize Istorija
Peržiūrėti darbą

Konspektas apie I pasaulinį karą

Konspektas apie I pasaulinį karą Istorija
Peržiūrėti darbą

Ką žinau apie Napoleoną Bonapartą

Ką žinau apie Napoleoną Bonapartą Istorija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.