Lietuvos ekonominei aplinkai būdingi specifiniai bruožai. Jie susiję su valstybingumo atkūrimu ir vykdomomis politinėmis, socialinėmis bei ekonominėmis reformomis. Susiformavę per daugelį metų ekonominiai santykiai ir ūkiniai ryšiai, kurie rėmėsi centralizuota aprūpinimo žaliavomis, energetiniais ištekliais bei pagamintų prekių pardavimo sistema, atkūrus nepriklausomybę, labai greit suiro, o per trumpą laiką sukurti naujus buvo neįmanoma. Pereinant iš komandinio į rinkos principais pagrįstą ūkį, susiformavo objektyvios ir subjektyvios prielaidos dideliam bendrojo vidaus produkto sumažėjimui ir gamybos nuosmukiui. Juos lydėjo infliacija, gyventojų pajamų mažėjimas ir gyvenimo lygio kritimas bei nedarbas.
Infliacija ir nedarbas – vienos opiausių ir sudėtingiausių makroekonomikos ir šalies ūkio problemų. Jos neigiamai veikia šalies ekonomiką, o to pasekmė – nepatenkinti šalies gyventojai. Infliacijos ir nedarbo tema aktuali kiekvienam, kadangi kiekvienas šalies gyventojas stengiasi kuo labiau patenkinti savo poreikius. Kad juos patenkintų, visi žmonės turi užsidirbti sau pragyvenimui, jų uždarbis – atlyginimas, gaunamas už darbą,- duoda jiems galimybę patenkinti maisto, drabužių švietimo, mokslo bei kitus poreikius. To neįmanoma padaryti, kai šalyje vyrauja nedarbas. Kai dėl infliacijos kyla kainos, žmonės nėra tikri dėl savo santaupų, pinigai praranda savo perkamąją galią, ir žmonės negali pilnai patenkinti savo poreikių.
Šios temos tikslas – atskleisti, kas yra infliacija ir nedarbas, kodėl jie yra neišvengiami, kas lemia jų lygį ir dinamiką, kokios yra infliacijos ir nedarbo formos. Kadangi dėl šių veiksnių visuomenė patiria didžiulių nuostolių, svarbu išnagrinėti infliacijos ir nedarbo priežastis ir pasekmes. Taip pat būtina atskleisti nedarbo ir infliacijos mažinimo būdus, kokias užimtumo programas turi įgyvendinti vyriausybė.
2 skyriuje – “Infliacija” – aprašoma infliacija, jos formos, priežastys, pasekmės, jos skaičiavimo mechanizmas. Aptariamas infliacijos reiškinys Lietuvoje. Šiame skyriuje yra psl., pateikta 1 paveikslas ir 1 lentelė.
3 skyriuje –“Infliacija ir nedarbas”– aprašomas nedarbo ir infliacijos ryšys, panaudojant Filipso kreivę. Pagal Lietuvos nedarbo ir infliacijos statistinius duomenis aptarta nedarbo ir infliacijos sąveika Lietuvoje. Šiame skyriuje yra psl., pateikta 1 lentelė.
Nedarbas, kaip ir infliacija...
Šį darbą sudaro 8601 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!