Svarbiausia rinkos ekonomikos varomoji jėga - verslininkai. Verslą organizuoti skatina materialinis ir moralinis nepasitenkinimas savo padėtimi ; tai priverčia veikti ,ieškoti naujų gamybos būdų ir sprendimų.
Kalbant apie verslininkystės sąlygas, būtina išsiaiškinti, kas yra verslas ir verslininkas.
Verslas(business)-tai veikla, teikianti naudą verslininkui ir kitiems, tarpininkaujantiems prekiniams mainams.
Taigi be prekinių mainų teikiama ar gaunama nauda nebus verslas .Pavyzdžiui, jeigu mes pasigaminsime produktą saviems reikalams, bus labdara ar pan., tai nebus verslas, tačiau jeigu tą produktą parduosime, mūsų veikla įgaus verslo pobūdį.
Kaip jau minėjome, su trimis pagrindiniais gamybos veiksniais ,ypač su gyvuoju darbu, artimai susijęs verslumo veiksnys, arba iniciatyva. Būtina išskirti šį žmogiškąjį išteklių-tai entreprenerinį (tiksliau -tai verslininkas, nors šiaip ūkiniame gyvenime jis dažnai vadinamas nekilnojamojo turto ar kapitalo savininku ar partneriu.)sugebėjimą(verslumą).
Kad vartotojams reikalingos prekės ir paslaugos atsirastų reikiamu laiku ir reikiamoje vietoje, būtinas tam tikras koordinuojantis bei kontroliuojantis valdymo organas, kuris atitinkamomis proporcijomis sujungtų įvairius gamybos veiksnius, garantuotų jų efektyvų ir pelningą veikimą, nuspręstų, kokias prekes bei paslaugas teikti, kaip ir kiek jų gaminti, taip pat organizuotų jų realizavimą ir imtųsi rizikos laimėti arba pralaimėti.
Kaip tik tokias koordinavimo ir reguliavimo, kontrolės ir ūkinės veiklos rizikos funkcijas atlieka asmuo, kurį ekonomistai vadina verslininku(įmoninku).
Verslininkas(entrepreneur)-tai žmogus, organizuojantis verslo įmonę(gaminančią produkciją ar teikiančią paslaugas)savo ar pritrauktosiomis lėšomis ir siekiantis gauti pelną.
Kaip tik tariant, verslininkas yra asmuo ,turintis kapitalą ir pelnui maksimizuoti ieškantis naujų pelningų veiklos krypčių, remdamasis dalykinėmis ir žmogiškomis savo savybėmis.
Taigi verslininkai yra žmonės ,turintys pelno siekiančias firmas. Pelno siekimas-tai laisvosios verslininkystės sistemos varomoji gamybos jėga. Norėdamas gauti pelno, verslininkas turi sumanyti naudingą produktą, surasti efektyvų jo gamybos būdą, finansuoti gamybą ir pardavinėti tą produktą didesne negu gamybos kaštai kaina. Žmonės , imdamiesi verslo ,žino, kad sėkmė negarantuota, ir ,jeigu reikalai klostysis ne taip ,kaip suplanuota, tai jie gali patirti ir nuostolių.
Kiekviena organizacija atsiranda ir funkcionuoja kaip vidinių bei išorinių įtakų padarinys .Ją formuoja vidiniai ar...
Šį darbą sudaro 1979 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!