Prekių gabenimas iš vienos šalies į kitą, vykdant prekybinį sandėrį, gali būti rizikingas. Jeigu prekės prarandamos, sugadinamos arba dėl kokios nors kitos priežasties neperduodamos, santykiai tarp sandėrio šalių gali taip pat pablogėti, kad netgi prireiks kreiptis į teismą. Vis dėlto tarptautinėje prekyboje tiek pardavėjai, tiek pirkėjai suinteresuoti, kad jų sandėriai būtų sėkmingai realizuoti.
Jeigu sudarydami kontraktą, pardavėjas ir pirkėjas remiasi ICC Tarptautinių prekybos terminų aiškinimo taisyklėmis, jie gali būti tikri, kad kontrakto šalių įsipareigojimai bus paprastai ir patikimai apibrėžti. Tuo būdu jie pašalina bet kokią nesusipratimų ir iš jų kylančių ginčų galimybę.
Iki šiol galiojusios Taisyklės (Incoterms’80) buvo pataisytos, kai kurie terminai apjungti ir naujai suformuluoti, atsižvelgiant į transportavimo būdų pasikeitimus ir siejant terminus su elektroninio apsikeitimo duomenis (EDI) pažanga. Taisyklės pateikiamos nauju pavidalu, kuris leidžia pardavėjui ir pirkėjui “žingsnis po žingsnio” išsiaiškinti, kaip apibrėžiami atitinkami jų įsipareigojimai. Naujasis 1990m. Taisyklių išdėstymas yra aiškesnis.
Taisyklių paskirtis yra pateikti tarptautinių taisyklių rinkinį dažniausiai naudojamiems užsienio prekybos terminams paaiškinti. Jos leidžia išvengti ar bent sumažinti neapibrėžtumą, kylantį dėl skirtingo šių terminų aiškinimo įvairiose šalyse.
Dažnai kontrakto partneriai nėra susipažinę su kitos šalies prekybos tradicijomis. Todėl gali kilti nesusipratimai, ginčai ir bylinėjimasis, būti eikvojamas laikas ir pinigai. Siekdami pašalinti šias problemas, Tarptautiniai prekybos rūmai 1936m. pirmą kartą išleido tarptautinių taisyklių rinkinį, aiškinantį prekybos terminus. Tos taisyklės žinomos kaip “Incoterms 1936”. Vėliau, 1953, 1967, 1980 metais ir 1990m. buvo padaryti Taisyklių pataisymai ir papildymai, siekiant suderinti Taisykles su esama tarptautinės prekybos praktika.
Pagrindinė priežastis, dėl kurios 1990m. buvo padarytos Taisyklių pataisos, - siekimas suderinti terminus su vis labiau plintančiu elektroninio apsikeitimo duomenimis (EDI) panaudojimu. Pagal šią 1990m. Taisyklių redakciją EDI panaudojimas yra galimas, kai kontrakto šalys turi pateikti įvairius dokumentus (pvz. Prekybines sąskaitas, dokumentus, reikalingus muitinės leidimui gauti, ar prekių perdavimą patvirtinančius dokumentus, o taip pat transporto dokumentus). Atsiranda specifinių problemų, kai pardavėjas turi pateikti perduodamąjį transporto dokumentą ir...
Šį darbą sudaro 4023 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!