Analizuoti įmonių veiklą reiškia įvertinti jų pasiektus ūkinius finansinius rezultatus, veiklos plano vykdymą. nustatyti atskirų veiksnių techninių, organizacinių ir ūkinių įtaką pasiektiems rezultatams.
Trumpai apibrėžiant, ūkinės veiklos analizė yra viena iš kasdieninio ūkinio vadovavimo formų, svarbi priemonė kontroliuoti, kaip vykdomos veiklos plano užduotys pagal visus kiekybinius ir kokybinius rodiklius, kaip naudojami materialiniai, finansiniai bei darbo ištekliai gamybos procese.
Analizės rezultatai naudojami tiek einamajam įmonės ir atskirų jos grandžių darbui gerinti bei veiklos planų įvykdymui užtikrinti, tiek ir būsimų laikotarpių planams tame tarpe ir investicijų į realius aktyvus planams sudaryti.
Savo objektą ir jo reiškinius ji tiria dinamikoje ir raidoje su visais jų sąryšiais ir aspektais, nagrinėja reiškinių tarpusavio priklausomumą ir sąlygotumą, jų pakitimus, prieštaravimus, priešingas tendencijas. Vadinasi, ekonominė analizė ūkinius faktus turi tirti visapusiškai, kompleksiškai. Visa tai reiškia, kad ūkinės veiklos analizė kaip mokslas objektą tiria dialektiškai.
Ūkinės veiklos analizės metodą sudaro kompleksinis. visapusiškas ir organiškai susijęs ekonominių rodiklių bei plano vykdymo rezultatų nagrinėjimas, juos lemiančių veiksnių (priežasčių) nustatymas ir analizės rezultatų apibendrinimas, tam tikslui panaudojant ir specialiai apdorojant apskaitos bei atskaitomybės duomenis.
Analizė turi būti veiksminga. Tokia ji būna tada, kai ne tik nustatomos plano rodiklių neįvykdymo priežastys, ne tik išaiškinami trūkumai, bet ir pasiūlomos bei įgyvendinamos priemonės įmonės ūkinei veiklai pagerinti.
Nuo analizės metodo, t.y. bendro priėjimo prie tiriamų reiškinių, reikia skirti techninius būdus, kuriais apdorojami bei analizuojami apskaitos ir atskaitomybės duomenys, išaiškinami įmonės darbo trūkumai ir teigiamos jo pusės, nustatoma atskirų veiksnių įtaka ir atskleidžiami vidiniai gamybos rezervai.
Veiklos plano rodiklių sistema
Veiklos rodiklius galima sugrupuoti į tvirtinamuosius, apskaičiuojamuosius, kiekybinius ir kokybinius, natūrinius ir vertinius, santykinius ir absoliutinius.
Apskaičiuojamųjų rodiklių yra žymiai daugiau negu tvirtinamųjų, nes ūkio subjektų veiklos planai turi būti visapusiškai pagrįsti ir apskaičiuoti.
Kiekybiniai veiklos rodikliai atspindi kiekybines veiklos užduotis ir apibūdina ūkio subjekto darbo rezultatus. Apimties rodikliai rodo produkcijos, statybos ir montavimo bei įvairių kitų darbų, pervežimų, prekių apyvartos apimtį,...
Šį darbą sudaro 3574 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!