Teisė į kolektyvinę sutartinį reguliavimą yra išvestinė iš teisės jungtis į asociacijas. Ji sudaroma tarp dviejų socialinių partnerių: profesinių sąjungų (susivienijimo, federacijos, centroir kt.) ir darbdavių organiacijų (asociacijos, federacijos, konfederacijos ir kt.), t.y. tarp kolektyvinių darbo teisnių santykių sujektų.
Kolektyvinė sutartį galima apibūdinti kaip norminį susitarimą. Priimamas susitarimo būdu, kurio turinį sudaro teisės normos ir įsipareigojimai.
3) įmonės (įstaigos, organizacijos) ar jos struktūrinio padalinio lygiu sudaryta įmonės kolektyvinė sutartis.
Darbo tikslas – apibūdinti kas tai yra įmonės kolektyvinė sutartis.
Uždaviniai: .kaip yra sudaroma įmonės kolektyvinė sutartis; kokios yra kolektyvinės įmonės sutarties šalys; kolektyvinės sutarties įsigaliojimas ir galiojimo trukmė.
1.Įmonės kolektyvinė sutartis ir jos sudarymo sritis
Įmonės kolektyvinė sutartis yra rašytinis susitarimas tarp darbdavio ir įmonės darbuotojų kolektyvo dėl darbo, darbo apmokėjimo ir kitų socialinių bei ekonominių sąlygų. Įmonės kolektyvinė sutartis sudaroma visų rūšių įmonėse, įstaigose, organizacijose.
Įmonėje sudaryta kolektyvinė sutartis taikoma visiems tos įmonės darbuotojams. Įmonės filialuose, atstovybėse ir struktūriniuose padaliniuose gali būti sudaromos kolektyvinės sutartys įmonės kolektyvinės sutarties nustatyta tvarka ir neviršijant tos kolektyvinės sutarties apibrėžtų ribų.
Įmonės kolektyvinių sutarčių sudarymo krašto apsaugos, policijos ir valstybės viešojo administravimo tarnybose ypatumus nustato įstatymai, reglamentuojantys tų tarnybų veiklą.
2. Įmonės kolektyvinės sutarties šalys
Įmonės kolektyvinės sutarties šalys yra įmonės darbuotojų kolektyvas ir darbdavys, kuriems, sudarant šią sutartį, atstovauja įmonėje veikianti profesinė sąjunga ir įmonės vadovas arba įgalioti administracijos pareigūnai.Administracijos atstovų įgaliojimai atstovauti darbdaviui sudarant kolektyvinę sutartį paprastai įforminami darbadvio įstatymu.
Pagal Darbo Kodeksą (DK) kolektyvinė sutartis sudaroma pereinant kelis etapus. Pirmiausia pageidaujanti derėtis šalis privalo prisistatyti kitai derybų šaliai. Prisistatymas turi būti parašytas raštu. Derybų siekainti šalis turi pteikti aiškiai suformuluotus reikalavimus arba pasiūlymus. Šalys turi susitarti dėl derybų pradžios. Šalys susitaria dėl derybų pradžios ir tvarkos. Jei šalys nesusitarė dėl derybų pradžios, derybos turi būti sušaukiamos per dvi savaites po to, kai antroji šalis gavo prisistatymą deryboms(48str. 2 dalis). Jeigu įmonėje veikia kelios profesinės sąjungos, įmonės kolektyvinę sutartį sudaro jungtinė profesinių...
Šį darbą sudaro 1553 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!