Įmonių bankrotas – dažnas reiškinys šiuolaikinėje ekonomikoje. Niekaip negalima apsidrausti, kad būtų galima išvengti bankroto procesų, nes juos lemia laisvos rinkos sąlygos bei aštrėjanti konkurencija. Įmonių bankrotas yra ne tik sudėtingas ekonominis, socialinis, bet ir juridinis reiškinys. Daugumai piliečių vien tik bankroto paminėjimas skamba itin grėsmingai. Tačiau bankrotas yra teisinė galimybė susitvarkyti skolas ir sureguliuoti santykius su kreditoriais. Jeigu bankroto procedūros nebūtų įteisintos, tai dabar turėtume labai daug prasiskolinusių ir nemokių įmonių. Jos tik dar labiau klimptų į skolas, tačiau nebūtų jokios teisinės galimybės tai sustabdyti. Kol įmonė turi skolų, jos negalima išregistruoti (6). Tačiau laiku pateikus ieškininį pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo, įmanoma užkirsti kelią nemokios įmonės turto visiškam "išpardavimui" ar iššvaistymui ir patenkinti bent didžiąją dalį kreditorių reikalavimų, todėl svarbu yra žinoti bankroto bylos iškėlimo tvarką ir pagrindines problemas, kylančias bankroto bylos iškėlimo metu (9).
Darbo tikslas: apžvelgti įmonių bankroto teisinius aspektus.
• susipažinti su bankroto samprata;
• apžvelgti įmonės bankroto bendrinius dalykus;
• labiau pasidomėti įmonės bankroto procedūra.
Darbui rašyti naudojausi Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymu, įvairių autorių mokslinę literatūrą, straipsnius.
1. Bankroto samprata
Bankroto, arba, nemokumo, institutas jau seniai žinomas įvairiose valstybėse. Plėtojant prekinius, rinkos santykius, jis kito. Daugumoje valstybių XVI-XVII a., o Lietuvoje iki XX a. bankrotas buvo laikomas sunkiu nusikaltimu. Bausmės buvo įvairios – nuo turto konfiskavimo iki laisvės bei teisės verstis prekyba atėmimo. Šiuo metu įstatymo leidėjai stengiasi išsaugoti skolininką, nes rinkos ekonomikoje bankrotas yra neišvengiamas reiškinys.
Bankrotas atlieka ir įmonės eliminavimo iš ekonominio gyvenimo, ir skatinamąją – įmonės verslo pertvarkymo funkciją, kuri naudinga vartotojui. Todėl labai svarbu laiku nustatyti bankroto bylos iškėlimo pagrindus ir bankroto procedūras reglamentuoti taip, kad kuo mažesnius nuostolius patirtų visi procese dalyvaujantys asmenys: kreditoriai, savininkai, darbuotojai, verslo partneriai.
Bankroto procedūrą, vykdytą iki XX a. pradžios, galima santykinai suskirstyti į šiuos elementus:
▪ skolininkas nušalinamas nuo turto valdymo;
▪ paskiriamas įgaliotas asmuo valdyti turtą;
▪ sustabdomas kreditorių reikalavimų tenkinimas;
▪ patikrinami...
Šį darbą sudaro 4097 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!