Darbo aktualumas. Naujasis Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodeksas (toliau — BPK) [2], palyginti su senuoju procesiniu Įstatymu, iš esmes skirtingai reglamentuoja bylos ikiteisminio tyrimo stadiją. Mūsų pranešimo tikslas - atskleisti subjektų, įgaliotų atlikti ikiteisminį tyrimą (ar atskirus jo veiksmus), statusą, taip pat nurodyti pagrindinius jų sąveikos aspektus.
BPK 164 straipsnis nurodo, jog ikiteisminį tyrimą atlieka ikiteisminio tyrimo pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja prokuroras. Prokuroras gali nuspręsti pats atlikti visą ikiteisminį tyrimą arba jo dalį. BPK numatytais atvejais tam tikrus ikiteisminio tyrimo veiksmus atlieka ikiteisminio tyrimo teisėjas.
Pirma, globalinis organizuotų nusikalstamų struktūrų bei ryšių paplitimas ir jų reiškimosi formų bei metodų tobulėjimas - nuo primityvių kriminalinio pobūdžio grupuočių iki transnacionalinių nusikalstamų ar net mafijinių susivienijimu nelegaliai ekonominei veiklai plėtoti ir ją įtakoti, neretai panaudojant naujausius mokslo ir technikos pasiekimus.
Antra, organizuoto nusikalstamumo grėsmė visuomenės ekonominiam bei socialiniam saugumui. nusikalstamumas skiriasi nuo tradicinio (kriminalinio) arba „neorganizuoto" nusikalstamumo ne vien formaliais teisiniais požymiais, rodančiais kvalifikuotą, organizuotą nusikalstamą bendrininkavimą. Kriminologiniu požiūriu, tai kokybiškai naujo lygio socialinis fenomenas, kurio pagrindinės ištakos - šešėlinė (nelegali) ekonominė veikla arba verslas, darantis esminę žalą valstybei ir visuomenei. Būtent su šia veikla (verslu) nusikalstamumas ir susijęs priežastiniais, funkciniais, koreliaciniais ir kitais ryšiais. Teisiniu, organizaciniu bei technologiniu požiūriais minėtos šešėlinės veiklos formos gali būti įvairios, pvz., mokesčių vengimas ar apgaulingas apskaitos tvarkymas, kai tai organizuotai daro verslo bendrovės, įmonės ar kitos legalios institucijos, arba prekyba narkotikais, prostitucijos verslo organizavimas, kai tai daro įvairios įstaigos, prisidengusios legalia veikla.
Darbo tikslas- ikiteisminio tyrimo įstaigų veiklos sfera ir teisinis reglamentavimas.
Darbo objektas- ikiteisminio tyrimo įstaigų veiklos sfera.
3. pateikti ikiteisminio tyrimo įstaigų veiklos sfera samprata.
4. išanalizuoti ikiteisminio tyrimo įstaigų veiklos probleminius aspektus.
Darbo metodai – teisės aktų ir teorinės literatūros analizė.
1.Ikiteisminio tyrimo pareigūnas. Ikiteisminio tyrimo įstaigos
Ikiteisminio tyrimo pareigūno sąvoka apibrėžiama BPK 18 straipsnyje: tai ikiteisminio tyrimo įstaigoje dirbantis asmuo, kuris šios įstaigos arba jos padalinio vadovo pavedimu atlieka...
Šį darbą sudaro 9254 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!