Filosofas: tai žmogus, kuris nuolat sielojasi, mato, girdi, įtaria nepaprastus dalykus, tikisi, svajoja apie juos; jį jo paties mintys trenkia tarsi iš išorės, iš viršaus ir iš apačios, lyg būdingi jam nutikimai ir perkūno smūgiai; jis pats galbūt yra audra, gresianti naujais žaibais; lemties žmogus, apie kurį nuolat griaudžia ir dunda, prasiveria žemė ir vyksta kažkas siaubinga. Filosofas: ak, būtybė, kuri dažnai bėga, dažnai bijo savęs,- bet kuri pernelyg smalsi, kad daugiau niekad "negrįžtų prie savęs"...
Klausimu apie laimę buvo domimasi ir ieškoma atsakymų ne tik anksčiau. Ši tema aktuali ir dabar. Kiekvienas žmogus nori būti laimingas. Jis visur ieško laimės, bet niekur jos neranda. Yra sukurta daugybė laimės apibrėžimų, bet nei vienas iš jų nėra visiškai tikslus.
Darbo tikslas:
Supažindinti su Aristotelio, I. Kanto ir F. Nyčės mintimis apie laimę.
Darbo uždaviniai:
1. pateikti laimės apibrėžimus trijų filosofų akimis;
2. palyginti jų mintis.
I.Kantas, F.Nyčė ir Aristotelis apie laimę
,,Etika, - rašo I. Kantas, - yra mokslas ne apie tai, kaip tapti laimingam, o apie tai, kaip tapti vertam laimės”2.
Jei tik būtų taip lengva apibrėžti laimės sąvoką, tai išmintingumo imperatyvai visiškai sutaptų su meistriškumo imperatyvais ir būtų taip pat analiniai. Laimės sąvoka, nelaimė, tokia neapibrėžta, kad, nors kiekvienas žmogus nori tapti laimingas, vis dėl to niekas tvirtai ir pats sau neprieštaraudamas niekada negalėtų pasakyti, ko jis iš tikrųjų pageidautų ir norėtų. Priežastis čia tokia: visi laimės sąvokai priklausantys elementai yra empiriniai, t.y. jie turi būti paimti iš patyrimo, tačiau laimės idėjai reikia absoliučios visumos.
„Žmogaus gyvenimas - pasak Aristotelio, - tai laimės troškimas, o laimė yra sugebėjimas pasiekti tokį sielos būvį, kuris labiausiai panėšėtų į degimo nekankinamą, protingos harmonijos kupiną dieviškosios pneumos rimtį”3. Todėl laimės siekimas yra toks gyvenimo sutvarkymas, kurio dėka tavo siela galėtų tapti nebepriklausoma nuo aplinkos. Aristotelis mano, kadt o galima pasiekti dviem būdais: arba tapti aplinkos valdovu, arba atsiriboti nuo jos, tarsi jos nė...
Šį darbą sudaro 2102 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!