Pristatymai

Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas

9.6   (2 atsiliepimai)
Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas 1 puslapis
Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas 2 puslapis
Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas 3 puslapis
Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas 4 puslapis
Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas 5 puslapis
Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas 6 puslapis
Frydrichas Nyčė ir jo gyvenimas 7 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Nyčė mėgo kalnus. Čia jis rašydavo: fragmentiškai, aforizmais. Visą savo kūrybos laikotarpį Nietzsche gyveno nuolatiniuose apmąstymuose.
Draugavo su kompozitoriumi R. Wagneriu ir jo žmona Kozima. Nutrūkus šiai draugystei, labai kentėjo.
Žmogaus egzistenciją lemia instinktas išsaugoti save, peraugantis į instinktą valdyti kitus. To ar kito instinkto dominavimas nusakąs žmogaus vietą tarp kitų.
F. Nyčė priėjo išvadą, kad žmogus nėra kilnesnis už žvėrį , jis tik slepiąs savo žvėrišką prigimtį. Todėl Nyčei, jo paties žodžiais tariant, baisiau būti tarp žmonių negu tarp žvėrių. Filosofas kiekvienam siūlė užmigdyti savo sąžinę ir elgtis su kitais savo nuožiūra.
Minios žmonės nieko netrokšta ir nieko nekuria. Jiems rūpi ne idėjos, o primityvūs gyvenimo malonumai, dėl kurių jie pasirengę išduoti ar sunaikinti kitą. Todėl Nyčė padarė nihilistinę išvadą, kad aukotis dėl kitų – beprasmiška.
Filosofas pabrėžė, kad didžiausia žmonių yda yra polinkis slėpti savybes, kurias įprasta viešai vertinti neigiamai. Tokioje situacijoje žmogus elgiasi nenatūraliai, jis tampa paties susikurtų koncepcijų vergu. Taip prasideda žmogaus degradacija.
Pasak Nyčės, vertybes nustato žmogus. Tvarka, prie kurios gyvenimas yra pritaikomas, formuojasi tik gyvenimo tėkmėje ir sykiu su juo. Gyvenimas yra procesas, kuriame nuolat daromi pasirinkimai, o tas, kas renkasi, sykiu išreiškia tam tikras preferencijas – jos ir yra valios aktų, kuriančių žmogaus gyvenimo tvarką, pagrindas.
08
Filosofas griežtai kritikavo krikščionybę, nes ši atstovaujanti silpniesiems, ginanti jų interesus ir neleidžianti pasireikšti antžmogiams. Taip krikščionybė esą prisidedanti prie kultūros nuosmukio.
Žmogus, stengdamasis suvokti save ir savo veiksmus, domisi istorija. Istoriją pažinti mums esą reikia, kad galėtume gyventi ir veikti, o ne tam, kad patogiai atsisakytume gyvenimo, taptume bailiais.
Teiginys, kad pasaulyje egzistuoja paslėpta prasmė, pasirodė esąs tik protezas, reikalingas tam, kad faktinis žmogaus egzistencijos varganumas nebūtų toks nepakenčiamas ir skausmingas. Pasaulis, kuriame gyvename, yra tapsmo, kaitos pasaulis – ir už jo nėra jokios kitos tikrovės. Anot Filosofo, tik pats žmogus kuria savąjį likimą.
Mąstytojui žmonijos istorija – nuolatinė kova dėl...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 639 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Skaidrės (.pptx)
Apimtis
7 psl., (639 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos pristatymas
  • 7 psl., (639 ž.)
  • Skaidrės 3 MB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį pristatymą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt