Esės

Du Sokrato mokiniai, Platonas ir Ksenofontas, apie savo mokytoją

10   (2 atsiliepimai)
Du Sokrato mokiniai, Platonas ir Ksenofontas, apie savo mokytoją 1 puslapis
Du Sokrato mokiniai, Platonas ir Ksenofontas, apie savo mokytoją 2 puslapis
Du Sokrato mokiniai, Platonas ir Ksenofontas, apie savo mokytoją 3 puslapis
Du Sokrato mokiniai, Platonas ir Ksenofontas, apie savo mokytoją 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Sokratas – vienas žymiausių antikos filosofų. Sokrato gyvenimo prasmė – lavinti žmonių protus, skatinti visuomenę mąstyti. Filosofo nuomone, tik objektyvus mąstymas nukreipia į dorą gyvenimą. Nors Sokratas laikomas išminties mokytoju, jis savo asmeninių raštų nepaliko, mokė žodžiu. Tiksliau, Sokratas nelaikė savęs griežtai mokytoju, jam priimtinesnis buvo kalbėtojo, filosofinių idėjų, išminties skelbėjo vaidmuo, o mokiniai laikomi klausytojais, kurie savo noru klausėsi ir išminties sėmėsi. Mokymo principas buvo grindžiamas bendravimu tiek su mokiniais, tiek su atėniečiais. Sokrato vardą ir asmenybę filosofijos istorijoje išgarsino jo mokiniai – klausytojai savo liudijimais ir atsiminimais. Svarbiausi šaltiniai, kuriais remiamasi kuriant Sokrato asmenybės vaizdinį ir skleidžiamas idėjas, yra jo mokinių – Platono ir Ksenofonto – raštai.
„Sokrato apologija“ ir „Kritonas“ priskiriami prie pirmosios Platono kūrinių grupės. ,,Sokrato apologija“ datuojama iš karto po Sokrato mirties, tai yra 399 m. pr. Kr. Platonas norėjo kuo greičiau įamžinti savo mokytojo pasaulėžiūrą ir orią mirtį, kol svarbiausi faktai neišdilo iš atminties. ,,Kritonas“ pasirodė tuoj po apologijos. Platono tikslas – apginti Sokrato asmenybę bei mokymą, taip pat illiustruoti jo elgesį teisme ir po teismo.
,,Sokrato apologija“ – tai ginamoji Sokrato kalba Atėnų teisme. Sokratas pats gynėsi nuo neteisingų ir nepagrįstų kaltinimų, kuriuos pateikė jo priešininkai: Melėtas, Anitas ir Likonas. Teismą pasiekęs skundas skambėjo taip: ,,Sokratas nusikalsta ir niekus daro, norėdamas susekti, kas darosi po žeme ir danguje, netaurą daiktą versdamas tauru ir kitus mokydamas tų pačių dalykų“ (Platonas, 1995, p. 4). Sokratas visus kaltinimus teismo metu nuodugniai išanalizavo ir akivaizdžiai įrodė jų nepagrįstumą. Todėl remiantis Platono liudijimais, galima teigti, kad Sokratas buvo dievobaimingas, sąžiningas bei išmintingas mokytojas. Platonas Sokratą laikė doros ir užsispyrusios asmenybės pavyzdžiu. Pagrindinis dalykas, kurį akcentavo Platonas – Sokratas niekada ir niekam nepiršdavo savo pažiūrų, tačiau puikiai mokėjo jas iliustruoti ir įrodyti.
Didžiulis dėmesys skiriamas išminties analizei. Platono žodžiais, Sokrato aistra – išminties ir išmintingo žmogaus paieškos. Sokratas bendraudavo su kiekvienu, kuris...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1142 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
4 psl., (1142 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos esė
  • 4 psl., (1142 ž.)
  • Word failas 18 KB
  • Įkeltas: 2022 m.
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Platonas. „Daiktai ir idėjos“. Platoniška žmogaus sielos, jos pažintinių galių, jos poslinkių į gėrį, grožį ir tiesą samprata. Platono valstybės teorija ir reikšmė.

Platonas. „Daiktai ir idėjos“. Platoniška žmogaus sielos, jos pažintinių galių, jos poslinkių į gėrį, grožį ir tiesą samprata. Platono valstybės teorija ir reikšmė. Filosofija
Peržiūrėti darbą

Aristotelis, I. Kantas, F. Nyčė apie dorovę ir laimę

Aristotelis, I. Kantas, F. Nyčė apie dorovę ir laimę Filosofija
Peržiūrėti darbą

I.Kantas, F. Nyčė ir Aristotelis apie laimę

I.Kantas, F. Nyčė ir Aristotelis apie laimę Filosofija
Peržiūrėti darbą

F. Schiller apie meną ir žaidimą

F. Schiller apie meną ir žaidimą Filosofija
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt