Rašiniai

Humanizmo idėjos B. Sruogos „Dievų miške“

9.8   (3 atsiliepimai)
Humanizmo idėjos B. Sruogos „Dievų miške“ 1 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Balys Sruoga – fašistinę koncentracijos stovyklą išgyvenęs moderniosios lietuvių poezijos ir istorinės poetinės dramos pradininkas. 1945-siais metais parašytame, tačiau tik 1957-aisiais metais išleistame memuarų romane „Dievų miškas“ vaizduojama reali vieta ir laikas, kurį autorius praleido Štuthofo koncentracijos lageryje, taip pat realūs žmonės ir įvykiai. Šis kūrinys išsiskiria neįprastai vartojamu ironišku stiliumi: skirtingomis humoro formomis perteikiami sukrečiantys lagerio kasdienybės įvykiai. Toks ironiško stiliaus vartojimas mažina tarp lagerio įvykių ir juos patyrusio pasakotojo tvyrančią įtampą taip pat sukuriamas atstumas tarp praeities ir dabarties. Nepaisant tokio atsiminimų knygoje vartojamo stiliaus, šiame kūrinyje yra teigiamos humanistinės vertybės.
Humanizmas – dar antikos mąstytojų palikime aptinkama pažiūrų sistema, kurioje pagrindinė vertybė yra žmogus. Joje labiausiai trokštama pasiekti žmogiškumą, teisingumą bei lygybę, tad svarbiausios idėjos: neabejojimas žmogaus jėgomis ir protu, jo vertingumo pripažinimas, atjauta, supratingumas, užjautimas. Jau pirmuosiuose memuarų skyriuose, atidžiau išnagrinėję lietuvių inteligentijos kelionę į Kauną (IV-asis skyrius), galime pastebėti pirmąsias humanizmo apraiškas: jie nepatyrė didelio streso keliaudami: „Dengtuose sunkvežimiuose susėdame ant patogių suolų.“ Kauno gestape su jais buvo elgiamasi mandagiai, gestapininkai mielai šnekučiavosi su Vilniaus gyventojais, net išleido pasivaikščioti lauke, kvietė valgyti valgomajame SS ruime, kuris spindėjo švara, buvo tiekiamas skanus maistas, galima gauti rūkalų. Tilžėje lietuviams taip pat pasisekė, čia jie buvo apgyvendinti erdvioje kalėjimo bažnyčios salėje, leido kas antrą dieną pasivaikščioti lauke, rašyti laiškus namo, net pasinaudoti nemokamomis barzdaskučio ir batsiuvio paslaugomis. Nors gestapininkai ir atlikdavo savo pareigas – belaisvius įkalindavo ir nuolat stebėdavo – jų žmogiškumas dar nebuvo sunaikintas vyravusios sistemos. Pačiame lageryje žmogiškumo apraiškų nebuvo daug: XVII-liktame skyriuje aprašytas Kaminsko poelgis, kuomet šis lietuviams padalino „ vieniem tabokos po žiupsnį, kitiem - po cigaretę vieną kitą... Visus nusivedė į krautuvėlę, kiekvienam po vandens bonką nupirko!“ Šis lenkas iš Pamario rūpinosi lietuviais „kiek galėdamas visą laiką“, o šie jam laikui bėgant atsilygindavo vienokia ar kitokia pagalba. Taip pat pasakotojas mini Julių Švarcbartą, kuris...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 637 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.docx)
Apimtis
1 psl., (637 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos rašinys
  • 1 psl., (637 ž.)
  • Word failas 15 KB
  • Įkeltas: 2022 m.
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Darbo prasmė K. Donelaičio „Metuose“ ir B. Sruogos „Dievų miške“

Darbo prasmė K. Donelaičio „Metuose“ ir B. Sruogos „Dievų miške“ Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Darbo prasmė K. Donelaičio „Metuose“ bei B. Sruogos „Dievų miške“

Darbo prasmė K. Donelaičio „Metuose“ bei B. Sruogos „Dievų miške“ Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Žmogus B. Sruogos “Dievu miške”

Žmogus B. Sruogos “Dievu miške” Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą

Ar galima įrodyti, kad Balio Sruogos ,,Dievų miške įžvelgiama civilizacijos žlugimo, žmonijos pabaigos tema?

Ar galima įrodyti, kad Balio Sruogos ,,Dievų miške įžvelgiama civilizacijos žlugimo, žmonijos pabaigos tema? Lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.

Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI!

Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt