Referatai

Homeras ir jo kūryba

9.2   (3 atsiliepimai)
Homeras ir jo kūryba 1 puslapis
Homeras ir jo kūryba 2 puslapis
Homeras ir jo kūryba 3 puslapis
Homeras ir jo kūryba 4 puslapis
Homeras ir jo kūryba 5 puslapis
Homeras ir jo kūryba 6 puslapis
Homeras ir jo kūryba 7 puslapis
Homeras ir jo kūryba 8 puslapis
Homeras ir jo kūryba 9 puslapis
Homeras ir jo kūryba 10 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Pirmieji mums likę graikų poezijos paminklai yra „Iliados” ir „Odisėjo” poemos. Jos parašytos X-VIII a. Padavimai sako, kad „Iliadą” ir „Odisėją” sudėjęs aklas dainius rapsodas Homeras. Senovėje tuo neabejojo, ir niekas nedrįso Homero neigti, bet vėliau jau patys graikai nežinojo, kur yra Homero tėvynė, ir net 7 miestai ėmė dėl jo ginčytis. II a. pr. Kr. du graikų gramatikai jau tikino, kad „Iliada” esanti sukurta vieno poeto, „Odisėjas” - kito.
Homero vardas reiškiąs neregį; ir Homero rapsodija esanti ne kas kita kaip rinkinys neregio dainų, dainuojamų galiūnų rūmuose. Tokią daugybę dainų pasak kai kurių filosofų, vienas žmogus ir nebūtų galėjęs išlaikyti atmintyje, o rašto anais laikais dar nebuvę. Tik paskiau tas liaudies dainininkų giesmes surašęs vienas asmuo, sutvarkęs jas bent paviršutiniškai. Dabar vėl daugiau surandama įrodymų, kad poemos iš liaudies giesmių yra sukurtos vieno žmogaus.
Nors trūksta įrodymų, kad Homeras buvo gyvas žmogus, kuris sukūrė šitą veikalą, mums vis dėlto netrukdo grožėtis puikiausia pasaulio poema, kuri išgyveno arti trijų tūkstančių metų ir nėra užmiršta milijonų veikalų tarpe.
Graikija yra į Viduržemio jūrą nusidriekusiame Balkanų pusiasalyje. Įlankos ir kalnai suskaldė Graikiją ir jos gyventojus į 3 dalis: šiaurės, vidurio ir pietų. Šiaurė nuo vidurio atskirta kalnų, ir jų gyventojai susisiekdavo tik siaura juosta - Termopilų pakrante, o pietūs su vidurine Graikija - tik Korinto sąsmauka.
Graikai patys save vadino heleriais, o kraštą - Helada. Tik romėnai primetė jiems graikų vardą, kuriuo buvo vadinami Epiro gyventojai.
Helenai yra atskilę iš to paties indoeuropiečių kamieno, iš kurio yra kilę ir atklydę į Pabaltijį lietuviai. Teritorijos suskaldyti, graikai gyveno atskiromis giminėmis, kiekvienas brangindamas savo laisvę, dėl jos vieni su kitais dažnai kovodami, Iš tų kovų labiausiai iškilo karingi dorėnai pietuose, švelnūs, jausmingi eoliečiai šiaurės rytuose ir fantazijos kupini jonėnai rytuose. Tik karai su persais subūrė kelias gimines bendram darbui. Tačiau pavojui praėjus, graikai vėl nemokėjo išlaikyti politinės nepriklausomybės ir...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 3568 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
10 psl., (3568 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 10 psl., (3568 ž.)
  • Word failas 119 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt