Henry Laurence Gantt gimė Mirilende, mokėsi McDonogh mokykloje, 1878 įstojo į Johns Hopkins universitetą. Kol tapo mechanikos inžinieriumi, Gantt’as dirbo dėstytoju ir braižytoju. 1887 sutiko Frederick W. Taylor, ir 14 metų su juo vykdė keletą bendrų projektų. Tačiau kai pastarasis atsiskyrė ir tapo konsultuojančiu pramonės inžinieriumi, Gantt‘as ėmė iš naujo analizuoti Taylor‘o skatinimo sistemą.
H. Gantt‘as yra laikomas gamybos planavimo ir apskaitos grafinių metodų pradininku. H. Gantt‘o pagrindiniai darbai „Darbo organizavimas“ (1919 m.), „Darbas, užmokestis ir pelnas“ (1913 m.) ir kiti darbai didžiai įvertinti JAV. 1929 m. Amerikos mokslinio valdymo asociacija įsteigė H. Gantt‘o aukso medalį, kuris kas metai įteikiamas už geriausius darbus valdymo srityje.
H. L. Gantt‘as dar ir šiandien garsus savo sukurtomis kalendorinio darbo planavimo diagramomis. Kompiuterizuotos jos yra naudojamos ir šių dienų įmonėse. Taip pat H. L. Gantt‘as pirmasis užsiminė ir apie skatinimo sistemą, kuri yra plačiai taikoma šiuolaikinėje visuomenėje.
Henry Laurence Gantt‘o darbai
Kaip anksčiau minėjome, Gantt‘as pirmasis atkreipė dėmesį į darbuotojų skatinimo sistemą. Jis atsisakė diferencijuotos darbo užmokesčio sistemos, kaip turinčios nedidelį motyvacinį poveikį ir pateikė naują idėją: kiekvienas darbininkas įvykdęs dienos užduotį gaudavo 50 centų premiją. Po to jis įvedė antrinę motyvaciją. „Prižiūrėtojas“ (žemiausio lygio vadovas) turėtų gauti premiją už kiekvieną dienos normą įvykdžiusį darbuotoją plius atskirą premiją tuo atveju, jei visi darbininkai įvykdytų jiems skirtas dienos užduotis. Tai, Gantt‘o manymu, turėjo paskatinti vadovus, kad jie mokytų savo darbininkus geriau atlikti darbą. Jo materialinio paskatinimo sistema žinoma pavadinimu ,,premijavimas už įvykdytą užduotį“.
Be to, kiekvieno darbininko rezultatai buvo skelbiami viešai ir pateikiami individualiose diagramose: juodai buvo žymimos dienos, kai darbininkas įvykdydavo normas, o raudonai, kai jų neįvykdydavo. Taip Gantt‘as davė pradžią gamybos kalendoriniam planavimui.
Ganto diagrama išversta į aštuonias kalbas ir naudojama visame pasaulyje. Nuo trečio dešimtmečio ji naudojama Japonijoje, Ispanijoje ir Sovietų Sąjungoje. Taip ji sudarė pagrindą dvejoms diagramų sudarymo priemonėms, sukurtoms padėti atlikti planavimą, valdymą ir kontrolę sudėtingose...
Šį darbą sudaro 1298 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!