• Kaip atsiminimuose apie poetą teigia jo draugas Jurgis Blekaitis, „ta galinga grožio nostalgija, ta trapi, bet jokio kalibro sviedinių nesudraskoma, nenuslopinama poetinė muzika ir yra Radausko atkirtis supančiam smurtui ir tamsai“.
• Jis buvo linkės laikytis stebėtojo pozicijos. Menas poetą domino kur kas labiau nei gyvenimas. „Nusimano menuose“, - tai geriausia ką Radauskas galėjo pasakyti apie žmogų.
• Radauskas neoromantikams artimas polinkiu kurti pasakišką eilėraščio vaizdą, tačiau drauge jis polemizavo su neoromantiniu poezijos supratimu. Neoromantikams rūpėjo pasakos ir tikrovės, asmeninio jausmo ir jo raiškos santykis, o Radauskas pirmajame rinkinio eilėraštyje tikrovę drąsiai atmetė: „Pasauliu netikiu, o Pasaka tikiu“. Jo kūryba atsiremia ne į tikrovę, tėvynės gamtą ar asmeninius išgyvenimus, o į meną, mitą, poetinio žodžio galimybes tarsi iš nieko sukurti savitą pasaulį.
• Vienas pagrindinių Radausko kūrybos bruožų – vadinamoji estetine distancija. Jo kūryboje, kaip sakyta, neatsispindi asmeninio gyvenimo ar istorijos įvykiai, nekalbama apie asmeninius jausmus, tad beveik nėra ir poezijai įprasto lyrinio subjekto, lyrinio aš.
• Neretai Radausko poezija apibūdinama kaip teatriška. Joje esama su teatru susijusių įvaizdžių.
• Radausko kūryboje gamta nėra ir grožėjimosi objektas. Ji, kaip ir daiktų pasaulis, šio poeto eilėraščiuose labai dinamiška, peizažas gali būti veikėjas, gamtos reiškinys gali tapti mitine arba pasakos būtybe.
• Gamta poeto kūryboje apskritai neatskiriama nuo kultūros. Radausko poezijoje gausu tiesiogiai įvardytų kultūros įvaizdžių.
• Pasakojimas eilėraštyje prasideda tikrovės neigimu, išnykimu. Tai tarsi išlaisvina kelią vaizduotei ir leidžia rastis kitai – poetiniai – tikrovei, kurioje įmanomi visokie stebuklai. Taigi tikrovė transformuojama, pakeičiama į poetinę, pasakišką.
• Mėgstami ir proziški veikėjai (pvz.: girtuoklis, blondinė), erdvės detalės (pvz.: paštas, patvorys).
• Vienas iš tokių prietarų yra tvirtinimas, kad poezija būtinai turinti kažko mokyti, kažkur vesti.
• Prancūzų literatūros ir meno teoretikas Weidle‘is yra pasakęs: „Aš manau, kad poezija, kaip ir apskritai menas, tikslo neturi, kad...
Šį darbą sudaro 588 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!