Nuo pat gimimo, žmogus patenka į pasaulį, kuriame yra daug kitų žmonių. Todėl nuo sąveikavimo su aplinkiniais išsisukti tiesiog neįmanoma. Žinoma yra tokių žmonių, kuriem vienuma yra labai svarbus ir priimtinas dalykas, tačiau niekas visą gyvenimą neišlieka visiškai vienas. Todėl žmogus labai dažnai priklauso tam tikrai grupei. O grupė žmogaus gyvenime yra labai svarbus dalykas. Tiek grupė daro tam tikrą poveikį žmogui, tiek pats žmogus daro tam tikrą poveikį grupei.
Grupėje vyksta tam tikra žmogaus raida: vyksta socializacija, susipažįstama su naujais žmonėmis, veikiant pačiai grupei vystosi žmogaus pasaulėžiūra, tam tikros charakterio ypatybės, tam tikri vertinimo kriterijai (Suslavičius, 1999). Beje grupės turi savas elgesio taisykles, vertybių sistemas, veikimo tikslus, ir šios savybės būna jau susiformavusios prieš asmeniui tampant jos nariu (Jacikevičius, 1995).
Ir kai žmogus dalyvauja tam tikroje grupinėje veikloje, jam tenka bendradarbiauti su kitais grupės nariais. Vystosi tam tikri tarpasmeniniai santykiai. Grupės nariai vieni kitiems gali padėti, tada santykiai bus naudingi, arba gali trukdyti, tada santykiai bus žalingi (Jacikevičius,1994). Įprasta manyti, jog jei vieną problemą sprendžia didesnis skaičius žmonių, tam tikra žmonių grupė, problemos išsprendimas bus pasiektas greičiau. Tačiau taip būna ne visada. Kai kurie eksperimentai parodė, kad įvairios intelektinės veiklos formos, ypač sudėtingos, tampa sunkesnės, vien todėl, kad dalyvauja dar ir kiti žmonės. Tačiau kai santykiai grupėje yra geri, kai problemą galima svarstyti laisvai, nebijant išsakyti savo nuomonės, kai galima laisvai ir lygiavertiškai diskutuoti, galima pasiekti ne tik gerų mąstymo rezultatų, bet taip pat net sukurti naujas hipotezes bei uždavinių sprendimo būdus (Paskaitų medžiaga, 2007).
K. Rudestam, 1994 metais pasiūlyta metodika „Laivo sudužimas“leidžia įvertinti tiriamųjų individualaus ir grupinio mąstymo panašumus, kai sprendžiamas vienas ir tas pats uždavinys, bei išanalizuoti tiriamųjų elgesį: kaip aktyviai gina savo nuomonę, emocines reakcijas bei sprendimo greitį (Paskatų medžiaga, 2007). Kadangi šios metodikos esmė yra sugebėjimas išgyventi, būtų galima teigti, jog vyrai sugeba sudėtingomis sąlygomis padaryti teisingesnius sprendimus....
Šį darbą sudaro 2401 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!