Globalizacija yra šiuolaikinės ekonominės pažangos forma, ir vien dėl to ji nesulaikoma. Dalyvavimas globalizacijos procese užtikrina prekybos plėtrą, technologijų sklaidą ir inovacijas, suteikia galimybių plėsti rinkas ir dalyvauti žinių bei patirties mainuose, žodžiu, leidžia plėsti ir ugdyti gamybą bei kelti gerovę. Tačiau globalizacijos procesas anaiptol ne visada ir ne visiems teikia naudą.
Referate nagrinėjama globalizacijos esmė, jos formos, pobūdis, tendencijos. Globalizacijos teigiami ir neigiami padariniai, jos įtaka šių dienų pasauliui, žmogui ir ekonomikai. Taip pat analizuojamos globalizacijos ekonominės sąlygos bei pasekmės, nauji terminai, tokie kaip antreprenerystė, kuriuos į ekonomiką atnešė globalizacija.
Darbe yra akcentuojamas globalizacijos poveikis Lietuvai, tuo tarpu išskiriant globalizacijos ir posocialistinės transformacijos įtaka mūsų valstybei. Nagrinėjamas globalios rinkos poveikis Lietuvos ekonomikai, išskiriant žemės ūkio sektorių, finansinį sektorių, pramonės įmones, smulkias ir vidutines įmones bei užimtumo ir nedarbo lygio rodiklių analizę.
Galiausiai apžvelgiamas globalizacijos poveikis socialinei aplinkai, išskiriami teigiamai ir neigiamai socialinę aplinką veikiantys elementai. Taip pat referate nagrinėjama globalizacijos įtaka būtent Lietuvos socialinei aplinkai.
Globalizacijos procesą galima apibrėžti kaip visą pasaulį apimančios rinkos skverbimąsi į šalių gyvenimą, sukeltą stiprėjančios tarptautinės finansų rinkos, didėjančios pasaulinės prekybos, daugianacionalinių verslovių kūrimosi bei telekomunikacijos naujovių. Kai kurie šaltiniai dar išskiria tokį globalizacijos apibrėžimą - tai kapitalo, finansų ir visų kitų pasirinkimo bei efektyvaus veikimo išteklių kaupimas, o kartu - gal net pirmiausia - ir kaip judėjimo ir veikimo laisvės kaupimas.
Industrijos magnatų vykdoma prekyba vietiniais produktais tarptautiniu mastu, patvirtina veiklos tendencijas, kad gaminami produktai ir teikiamos paslaugos orientuojamos į pasaulinę rinką. Tai svarbus globalizacijos požymis. Komunikacijos konglomeratams plečiant savo veiklos sritį, kultūros ir informacijos gamyba įgavo kosmopolitinį atspalvį. Pasikeitus Rytų - Vakarų santykiams, svarbios Rytų Europos rinkos tapo prieinamos.
Fragmentacija reiškia, kad ypatingai komunikacijos sferoje didėja atotrūkis tarp industrinių valstybių ir Trečiojo pasaulio šalių. Globalizacija neišvengiamai vyksta, tačiau panašu, kad tai, ką mes matome yra tik suskaldyta globali pasaulinė ekonomika. Pasaulis daugeliu prasmių yra griežtai susiskaldęs. Aiškiai matomas...
Šį darbą sudaro 7467 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!