Kiekvienas Lietuvos gyventojas yra savaip atsakingas už Lietuvos demografinę padėtį. Kiekvienais metais Lietuvos statistikos departamentas pateikia tikslius duomenis apie gimusiųjų ir mirusiųjų skaičių. Galime pastebėti, kad kiekvienais metais Lietuvos gyventojų skaičius mažėja. Tai sąlygoja daugelis įvairių priežasčių. Lietuvos gyventojų gimstamumo rodiklis yra ganėtinai mažas. Nors ES yra valstybių, kurių gimstamumo rodikliai yra dar mažesni negu Lietuvoje, tačiau daugumos jų gerokai viršyja Lietuvą. Mirtingumo rodikliai taip pat nėra džiuginantys. Kaip tik dėl šių priežasčių labai svarbu žinoti kaip kinta gyventojų skaičius ir kokios yra prognozės ateičiai.
Šis darbas suskirstytas į dvi pagrindines dalis: pirmoji – gimstamumas Lietuvoje, antroji – mirtingumas Lietuvoje. Šiose dalyse bus nagrinėjami ne tik įvairūs statistiniai rodikliai bei duomenys, bet taip pat gimstamumo ir mirtingumo kitimo priežastys, kai kurie rodikliai bus lyginami su kitomis ES valstybėmis. Bus analizuojami aštuonerių metų Lietuvos gimstamumo ir mirtingumo rodikliai (2001 – 2008).
Darbo tikslas: išanalizuoti gimstamumą ir mirtingumą Lietuvoje.
1. Ištirti gimstamumą Lietuvoje.
2. Išanalizuoti mirtingumą Lietuvoje.
Darbo metodai: statistikos departamento duomenų ir kitų informacijos šaltinių analizė.
Dvylika metų mažėjęs gimstamumas Lietuvoje, nuo 2003 m. stabilizavosi ir pastaruosius trejus metus didėjo. 2007 m. gimė 32,3 tūkst. naujagimių, arba 1 081 naujagimiu daugiau negu 2006 m., ir 1 000 gyventojų teko vidutiniškai 9,6 gimusiojo (2000 m. – 9,8, 2003 m. – 8,9 ir 2006 m. – 9,2). Tačiau gimstamumo lygis išlieka žemas. 2007 m. ES valstybėse narėse 1 000 gyventojų mažiausia gimusiųjų teko Vokietijoje – 8,2, Austrijoje – 9, Slovėnijoje, Italijoje – po 9,5, daugiausia – Airijoje (15), Prancūzijoje (13,1) ir Jungtinėje Karalystėje (12,4). 2007 m. Lietuvoje 9,4 tūkst., arba beveik trečdalis (29,2 proc.), naujagimių gimė tėvams, neįregistravusiems santuokos, 2006 m. – 9,6 tūkst., arba 29,6 proc. ES valstybės narėse šis rodiklis labai skiriasi. Estijoje - 58,2 proc., Švedijoje - 55,5 proc., Bulgarijoje - 50,8 proc., Prancūzijoje - 50,5 proc., o Graikijoje ir Kipre jie sudarė tik 5–6 proc....
Šį darbą sudaro 2798 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!