Geštalt psichologija - XX a. pradžioje Vokietijoje atsiradusi psichologijos kryptis, teigianti, kad žmogaus suvokimas ir mąstysena yra orientuoti į objektų vientisą suvokimą (geštaltą) davė pradžią ir geštalt terapijos atsiradimui. Geštalt terapijos pradininku laikomas Frederick S. Perls, kuris savo veikale “Ego, Hunger and Aggression“ 1947 m. teigė, kad geštaltinė terapija yra viena iš maištingiausių humanistinių jėgų psichologijoje (Lepečkienė, 1999). Žodis „geštaltas“ vokiečių kalba reiškia visumą, figūrą ir geštalto terapijoje jis naudojamas apibūdinti kažką, kas yra užbaigta.
• Pabrėžiantys žmogaus patyrimą humanistų, fenomenologų, egzistencialistų darbai.
• Geštaltinė psichologija, davusi geštaltinei terapijai ne tik pavadinimą, bet ir esminius visybiškumo ir integracijos principus, pagal kuriuos organizuotas ne tik žmogaus suvokimas, bet ir patyrimas (Lepečkienė, 1999).
Vienas iš esminių geštalt terapijos tikslų – „čia ir dabar“ momento iškėlimas. Galia yra dabartyje – praeitis jau dingo, o ateitis dar neįvyko, taigi, geštalto terapija padeda sustabdyti ateities vizijų ir prisiminimų sūpuokles ir įsisąmoninti, kad esame dabarties momente. Tačiau, psichologė S. Valevičienė teigia, kad daugelio žmonių gyvenimas yra praradęs dabartį, nes jie nuolat kremtasi dėl praeities klaidų ir nerimauja dėl savo ateities. Dėl šios priežasties geštalt terapijos pagrindinis uždavinys ir yra sutelkti visą kliento dėmesį į tai ką jis daro „čia ir dabar“, leisti iš tikro patirti šį momentą, suvokti, kaip gyvename šioje akimirkoje, ko norime, ko mums reikia, atrasti naujas galimybes elgtis kitaip, nei esame pripratę, ir tokiu būdu atskleisti naujus savo ir aplinkinio pasaulio išteklius. Svarbu, kad tas suvokimas būtų visybiškas: nuo minčių ir žodžių, iki kūno pojūčių (Valevičienė, 2008).
dėsnį. Pabendravus su priešingos lyties atstovais galime manyti, kad
apie juos žinome viską. Kai išmokstame kažką labai gerai atlikti, nebereikia
galvoti, kaip tą padaryti – tai vyksta automatiškai. Pvz., jei tėvas dažnai
nutildydavo ir to buvo bijomasi, tai dabar išgirdus panašią gaidelę iš kito
vyro, sunerimstama ir pasiruošiama gintis, nors realiai nėra jokios sąsajos
tarp to vyriškio ir tėvo, o tą ryšį sukūrėme patys. Išmokus...
Šį darbą sudaro 2314 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!