Referatai

F.Rablė Gargantiua ir pantagriuelis

9.4   (3 atsiliepimai)
F.Rablė Gargantiua ir pantagriuelis 1 puslapis
F.Rablė Gargantiua ir pantagriuelis 2 puslapis
F.Rablė Gargantiua ir pantagriuelis 3 puslapis
F.Rablė Gargantiua ir pantagriuelis 4 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

F.Rablė "Gargantiua ir pantagriuelis"

Knyga sudaryta iš 5 dalių- knygų:

PIRMA KNYGA- Baisenybingas didžiojo Gargantiua, Pantagriuelio tėvo, gyvenimas, kurį kadaise surašė M. Alkofribasas, Kvintesencijos traukovas.

ANTRA KNYGA- Pantagriuelis, Dipsonų karalius, atgyvintas tikruoju pavidalu su visais baisiais savo darbais bei žygiais. Parašė velionis M. Alkofribasas, Kvintesencijos atstovas

TREČIA KNYGA (ir likusios dvi knygos su tuo pačiu pavadinimu)- Apie gerojo Pantagriuelio herojiškus darbus ir kalbas, parašyta M. Fran. Rablė, medicinos daktaro.

,,Ketvirtosios knygos" pirmoje dalyje yra du vėliau išgarsėję nuostabūs epizodai. Pirmasis - tai ,,Panurgo banda".. Antras epizodas - vėtros aprašymas, kuriame mes randame ne tik didingą įsisiautėjusios stichijos panoramą, bet ir daug subtiliai pastebėtų savybių, atskleidžiančių herojų epopėjos - Pantagriuelio, Panurgo, brolio Žano, Epistemono - paveikslus.

Ištrauka

Renesansas-atgimimas. Jis Vakarų Europoje apėmė XV-XVI amžius.Šiame laikmetyje formuojasi nauji kapitalistiniai santykiai, labai domimasi antikine kultūra, atlikta daug atradimų , keičiasi santykis su bažnyčia, prasideda knygų spausdinimo era. Labai sparčiai keičiasi literatūra: stiprėja nacionalinė literatūra, kuri remiasi antikos ir liaudies tradicijomis, siekia visapusiškai ir gyvai pavaizduoti žemiškąjį pasaulį. Plačiausiai žinomi Renesanso romanai- Rablė „Gargantiua ir Pantagriuelis“ bei Servanteso „Don Kichotas“.
F. Rablė, studijavo antikos rašytojus, įgijo medicinos daktaro laipsnį, Žymiausias jo kūrinys – tai fantastinis romanas „Gargantiua ir Pantagriuelis”. Tai pasakojimas apie milžino Gargantiua ir jo sūnaus Pantagriuelio gyvenimą, darbus, kalbas. Tai ne vien grožinės literatūros kūrinys, bet ir teisės, filosofijos, medicinos traktatas. Čia randame žinių iš botanikos, senovės istorijos, mitologi-jos, gausu pajuokavimų, pašaipų, kritikos...Įvykis, paskatinęs jį imtis šios knygos, buvo neseniai atsiradusi liaudiška knyga, pavadinta ,,Šlovingos ir nepaprastos kronikos apie didįjį milžiną Gargan-tiua", kurios, kaip liudija Rablė, ,,per du mėnesius buvo parduota tiek, kiek nenupirks Biblijų per devynerius metus".
PIRMA KNYGA- Baisenybingas didžiojo Gargantiua, Pantagriuelio tėvo, gyvenimas, kurį kadaise surašė M. Alkofribasas, Kvintesencijos traukovas.
Joje pasakojama apie giminės kilmę, Gargantiua gimimą, aprangą, vaikystę, kelionę į Paryžių ir mokymą. Knygoje manoma, kad žmogus turi gauti ne tik protinį išsilavinimą, bet ir fizinį auk-lėjimą: protas ir kūnas turi vystytis vienu metu, lygiagrečiai ir harmoningai. Geriausia parinkti švietimo sistemą taip, kad auklėtinis neskirtų, kur baigiasi mokymas ir kur poilsis, geriausia, kai poilsis ir mokymas taip susipynę, kad ir vienas ir kitas auklėtinio priimamas su dideliu džiaugsmu. Gargantiua baigė arba beveik baigė savo mokslus Paryžiuje. Jis paaugo, tapo tvirtu, stipriu jaunuoliu-milžinu, ir iš esmės jau buvo pasirengęs gyvenimui ir padėti savo tėvui valstybės valdymo darbuose. Jau atėjo metas atsisveikinti su Paryžiumi ir grįžti į tėvynę... Senojo Granguzjė kaimynystėje gyveno senas priešininkas - karalius Pikrocholis. Tas Pikrocholis, pasinaudojęs absurdiška dingstimi, užpuolė Granguzjė. Prasidėjo karas. Dėl to Gargantiua turėjo greičiau palikti Prancūziją. Pikrocholis? Tai karalius, kuris visas savo...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1451 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1451 ž.)
Darbo duomenys
  • Lietuvių kalbos referatas
  • 4 psl., (1451 ž.)
  • Word failas 48 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt