Nikotinas yra narkotikas,išsiskiriniantis rūkymo metu, prie kurio labai greitai priprantama.
gerklų vėžiu, lėtiniu bronchitu, bronchine astma, gali sukelti lytinę negalią. Insultas rūkalius ištinka 2 kartus dažniau nei nerūkančius. Nikotinas sutrikdo moters hormonų sistemą, mažina vaisingumą, gali būti menstruacinių sutrikimų, persileidimų, priešlaikinio gimdymo, kūdikio mažesnio svorio priežastis.Ypač pavojinga rūkyti vartojančioms kontraceptines tabletes, nes tuomet rūkymas net 10 kartų padidina širdies priepuolio ir insulto riziką. Nikotinas paankstina menopauzę, stiprina visas jos komplikacijas.
Cheminės tabako dūmų medžiagos
Jų poveikis organizmui
Nikotinas
Jo tabake yra 0.7 – 4.8%. Grynas nikotinas yra bespalvis aliejinis skystis.
0.05 – 0.16 g. gryno nikotino – žmogui mirtina dozė. Tiek patenka į organizmą surūkius 15 – 20 cigarečių. Organizmas prie nikotino pripranta.
Anglies monoksidas (smalkės).
Bespalvės, bekvapės dujos.
Sutrinka audinių kvėpavimo procesas.
Ciano vandenilio rūgštis.
Bespalvis, lengvai garuojantis ir labai nuodingas skystis.
Mirtina dozė – mažiau kaip 0.05 g.
Benzapirenas, radioaktyvieji polonis, švinas ir bismutas.
šių medžiagų ypač daug dervoje, išsiskiriančioje degant tabakui.
Vėžį sukeliančios medžiagos. Įrodyta, kad tokia derva tepant gyvūno odį ar įšvirkščiantt, atsiranda vėžys.
Cigaretės filtras sulaiko tik kietąsias tabako dūmų daleles, o nikotino ir kitų medžiagų nesumažina. Nuolat rūkant, plaučiuose kaupiasi dervos, organizmas iš lėto nuodijamas. Nuo cigarečių atsiranda blogas kvapas iš burnos, gelsta dantys ir pirštai, ima dvokti plaukai, pagausėja skreplių – ne itin patraukliu! Surūkius cigaretę, po kelių minučių ima dažniau plakti širdis, padidėja kraujospūdis, sudirginama kvėpavimo takų ir akių gleivinė, į kraują plūsteli anglies monoksido. Negerai šitaip varginti savo organizmą. Taip pat įrodyta, kad jokie fiziniai pratimai, jokia ,,sveika mityba’’ negali panaikinti kenksmingo cigarečių dūmo poveikio, jeigu jie yra patekę į organizmą. Be to, rūkant teršiamas oras, kuriuo kėpuoja kiti žmonės.
Kaip rūkymas pakenkia plaučiams?
Rūkymas yra vienas iš pagrindinių daugelio plaučių ligų, taip pat ir lėtines obstrukcinės plaučių ligos, bronchinės astmos ir plaučių vėžio rizikos veiksnių. Rūkantys žmonės lėtiniu bronchitu serga 5,5 karto, o plaučių vėžiu - 10 kartų dažniau negu niekada nerūkiusieji.Rūkančių tėvų vaikai taip pat dažniau serga...
Šį darbą sudaro 3251 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!