1950 - Šumano planas.
1951 - Belgija, Vokietija, Prancūzija, Italija, Nyderlandai ir Liuksemburgas įkuria Europos Anglies ir Plieno bendriją siekdami glaudesnio ekonominio Europos šalių bendradarbiavimo.
1957 - Siekdamos dar glaudesnės Europos tautų integracijos, tos pačios valstybės įkuria Europos Ekonominę Bendriją ir Euratomą.
1968 - Galutinai realizuojama muitų sąjunga tarp Europos Bendrijos valstybių.
1969 - Hagos viršūnių susitikimas.
1973 - pirmasis Europos bendrijų plėtros etapas. Didžioji Britanija, Danija ir Airija prisijungia prie Europos Bendrijų.
1979 - pirmuose tiesioginiuose rinkimuose į Europos parlamentą 9 valstybių narių piliečiai pirmą kartą tiesiogiai rinko savo atstovus į Europos parlamentą.
1981 - antrasis (Graikija) ir 1986 trečiasis (Portugalija ir Ispanija) Europos Bendrijų plėtros etapas. Bendrijos narių skaičius išauga iki 12.
1986 - pasirašomas Suvestinis Europos aktas, simbolizuojantis dar vieną svarbų žingsnį link Europos integracijos.
1992 - pasirašoma Mastrichto sutartis, kuria įsteigiama Europos Sąjunga.
1995 - ketvirtasis Bendrijos plėtros etapas. Suomija, Austrija ir Švedija prisijungia prie Europos Sąjungos. Europos sąjungos narių skaičius išauga iki 15.
1997 - Amsterdamo susitikimo metu pasirašoma Amsterdamo sutartis.
2000 - pasirašoma Nicos sutartis, turinti paruošti Europos Sąjungą plėtrai į Rytų ir Vidurio Europą.
2002 - į apyvartą paleidžiami Euro banknotai ir monetos.
2002-2003 - vyksta Konventas dėl Europos ateities.
2003 - Čekija, Estija, Kipras, Latvija, Lietuva, Vengrija, Malta, Lenkija, Slovėnija ir Slovakija pasirašo stojimo į Europos Sąjungą sutartis.
EUROPOS SĄJUNGOS ISTORIJA
Ekonominė Europos integracija prasidėjo po Antro Pasaulinio karo, kada karo išvarginta Europa ieškojo kelių atgaivinti savo ekonomiką ir išvengti tolimesnių karų. Nuo dažnų ir žiaurių karų Europa kentėjo ne vieną amžių. Vien Prancūzija su Vokietija 1870-1945 m. kariavo tris kartus. Dėl pastarųjų priežasčių Europos lyderiai įsitikino, kad vienintelis kelias išvengti karų yra glaudesnė politinė ir ekonominė valstybių integracija.1950 gegužės 9 d. (tą dieną dabar pažymima Europos diena) Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pasiūlė integruoti Vakarų Europos anglies ir plieno pramonę, taip gimė vadinamasis Šumano planas.
Prie šio plano paruošimo daug prisidėjo ir Prancūzijos valstybės tarnautojas Jean Monnet, kuris...
Šį darbą sudaro 2877 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!