Finansinė perspektyva (daugiametis ES biudžeto planas) – keliems metams numatomos ES biudžeto pajamos ir išlaidos sutartiems ES prioritetams finansuoti, kurių paisoma tvirtinant metinius ES biudžetus.
Finansinė perspektyvos metodas ES biudžeto planavime pradėtas naudoti nuo 1988 m. Iki šiol ES jau turėjo 3-is finansines perspektyva: 1988-1992 m.; 1993-1999 m.; 2000-2006 m.
Europos Komisija turi išskirtinę teisės aktų teikimo iniciatyvos teisę ES, kurią realizuodama, teikia teisinių pasiūlymų paketą kitai finansinei perspektyvai. Šių teisinių pasiūlymų pagrindu tarp valstybių narių vyksta derybos. Galutinis sprendimas dėl daugiamečio ES biudžeto plano turi būti priimtas vienbalsiai.
2004 m. vasario mėn. prasidėjo derybos dėl naujosios ES Finansinės perspektyvos 2007-2013 m.. Deryboms kas pusmetį pirmininkavo vis kitos valstybės: Airija, Nyderlandai, Liuksemburgas, Jungtinė Karalystė.
Mano darbo tikslas yra pateikti Europos Sąjungos biudžeto perspektyvą 2007 – 2013 metais. Finansinė perspektyva sukuria patikimas ES finansinio ir politinio stabilumo prielaidas, užkerta kelią biudžeto tvirtinimo krizėms, kokių yra kilę praeityje. Vienas iš didžiausių ES siekių buvo sukurti sienų neturinčią erdvę, kurioje laisvai judėtų žmonės, prekės, paslaugos ir kapitalas. Ši ketveriopa laisvė kartais yra vadinama "keturiomis laisvėmis".
Jau XIV a. pasirodė pirmosios publikacijos ir projektai, skirti politinės integracijos problematikai. Tačiau juose neaptinkama bendresnių integracijos sampratos aiškinimų ar teorijų. Tai buvo daugiausia valstybių sąjungų ar susivienijimų kūrimo projektai ir įvairios schemos, kurios neanalizavo, kada ir kaip gali prasidėti integracija ir kaip ji vyks. Tarp pirmųjų projektų būtina paminėti Prancūzijos karaliaus prokuroro P. Diubua XIV a. pateiktą projektą vietoj pasaulinės valstybės (Romos imperijos) sukurti Europos kaštų sąjungą. Tai turėjo būti savotiška Europos federacija, turinti bendras institucijas ir kelianti tikslą išsaugoti taiką kontinente. Po 100 metų, 1462-aisiais, Čekijos karalius Jiržy Podiebradas paskelbė „Taikios Europos konfederacijos“ projektą. Kai kurių tyrinėtojų nuomone šis projektas laikomas pirmąja politine Europos iniciatyva. Jis siekė suvienyti visas Europos krikščioniškąsias jėgas kovai prieš turkus. Projekte taikos Europos įtvirtinimas buvo tiesiogiai siejamas su Europos valstybių ir tautų susivienijimų į naują sąjungą...
Šį darbą sudaro 9764 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!