Essay No. 1
Mano esė „Salginatobelio tiltas“
Salginatobelio tiltas Šveicarijoje – tai meistriškas proto ir grožio derinys, kuris atrodo lyg muziejaus eksponatas, tačiau yra pakankamai tvirtas, kad galėtų atlaikyti automobilių ir sunkvežimių srautus. Visa tai ir vadinama šio tilto magija. 1930 metais sumanaus inžinieriaus Roberto Maillarto pastatytas tiltas vadinamas šiuolaikinės inžinerijos stebuklu.
Visa šio tilto paslaptis slypi jo „kauluose“. Skirtingai nuo senesnių tiltų, pastatytų iš sunkių ar didelio tankio medžiagų, Salginatobelio tilto statybai naudotas specialus betonas, kuris primena tuščiavidurį vamzdį, kad būtų sukurta stipri, bet lengva konstrukcija [1,2]. Ši naujoviška technologija leido šį tiltą pastatyti net 89 metrų ilgio per gilų tarpeklį. Žinoma, naudojant tradicinius statymo metodus, tai padaryti būtų buvę daug sunkiau ir reikėtų didesnių finansinių investicijų. Pats tiltas yra puikiai sukonfigūruotas dėl savo specifinių savybių. Žiūrint į šį tiltą iš mokslinės pusės, nesunku paaiškinti, kodėl tiltas atlaiko automobilių svorį. Paslaptis slypi lenktoje arkoje. Važiuojantys automobilių svoris yra perduodamas arkai, kuri yra lenkta žemyn, o vėliau svoris nuo arkos yra perduodamas tvirtiems betoniniams stulpams abiejuose tilto galuose. Tai gana paprastas ir efektyvus būdas išlaikyti tiltą stabilų [1]. Tačiau Salginatobelio tiltas nėra tik inžinerinis žygdarbis, kadangi tai tapo gyvybiškai svarbia Šveicarijoje įsikūrusio Schiers kaimelio dalimi. Šis tiltas leidžia žmonėms laisvai susisiekti su kitomis vietovėmis, taip pat prisideda ir prie vietinio verslo klestėjimo. Šis statinys taip pat tapo ir vietos pasididžiavimo šaltiniu, todėl tai skatina didesnį turizmą, pasaulio pažinimą. Tai tarsi trofėjus visam miesteliui, kuris parodo kaimo ryšį su šiuolaikiniu pasauliu ir protingais jo gyventojais [2]. Ne ką mažiau svarbi ir tilto simbolika. Robertas Maillartas buvo žinomas dėl savo įsitikinimo, kad tiltas turi būti ne tik funkcionalus, bet ir estetiškas. Aiškias tilto linijas ir paprastą formą gyrė kiti architektai ir inžinieriai. Tilto sėkmė padėjo nutiesti kelią efektyvesnių ir elegantiškesnių tiltų konstrukcijų kūrimui. Tai Šveicarijos inžinerijos orientyras, liudijantis ilgą šalies tiltų statybos inovacijų istoriją.
Šį darbą sudaro 897 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!