Esės

Erich Fromm „Turėti ar būti“ Esė

9.8   (3 atsiliepimai)
Erich Fromm „Turėti ar būti“ Esė 1 puslapis
Erich Fromm „Turėti ar būti“ Esė 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Ištrauka

Šiame veikale Ė. Fromas svarsto kaip žmogui turėtų būti svarbu pereiti iš vartojiško gyvenimo į buvimą savyje ir su savimi, išmokti džiaugtis, dalytis, aukotis dėl kitų, bet ne dėl daiktų –nebūti daiktų vergu. Jis išskyrė dvi sąvokas: „turėti“ ir „būti“. Turėjimas žmogui šiais laikais patapęs svaresniu teiginiu nei buvimas, nes žmonės nori turėti viską: pinigus, meilę, draugystę, sveikatą. Buda mokė, kad žmogus sugebės pasiekti aukščiausią savo tašką jei atsisakys apčiuopiamų dalykų. Marksas teigė, kad prabanga ir skurdas yra ydos ir mes turime siekti kažkuo būti, o ne kuo daugiau turėti.
Autorius analizavo ir keletą eilėraščių, tarp kurių Gėtė, didysis gyvenimo mylėtojas, daugelyje jo eilėraščių vyrauja pasisakymas už buvimą, o ne už turėjimą. Šiame eilėrašty apie gėlę jis nusako koks stiprus noras jam kilo ją nuskinti, bet savo viduje išgirdęs, kad tai ją pražudys, jis ją atsargiai iškasė, parsinešė prie namų ir ten pasodino. Jis galės ją džiaugtis nepadaręs jai žalos, nors pamasčius, juk jis ją iškasė iš jos aplinkos, manyčiau turėjimo principas jo nepaliko ir jis jį išpildė.
Ė. Fromas išskiria dvi rūšis studentų mokymosi procese, atsižvelgdamas į „būti“ ir „turėti“ sąvokas. Pirmai sąvokai „turėti“ jis prilygina tuos studentus, kurie per paskaitas viską konspektuoja, rašosi tai ką kalbą dėstytojas, vėliau viską iškala ir išlaiko atsiskaitymus. „Tačiau tokiu atveju paskaitos turinys netampa jų mąstymo sistemos dalimi, nepraplečia jos...“rašė Ė. Fromas. Jie naudoja tai ką jie išmoko, bet juos gąsdina nauji teiginiai ar naujos mintys prieštaraujančios jų turimoms žinioms. Antrajai sąvokai „būti“ priskiriami studentai kurie dalyvauja paskaitose, išsąko savo nuomonę, diskutuoja su dėstytoju. Jų mintyse gimsta naujos idėjos ir jie po kiekvienos paskaitos išeina kažkiek pasikeitę .
Atminties procese rašytojas teigia, kad atsiminti galima pagal turėjimo arba buvimo būdus. Atsimenant pagal turėjimo principą, toks ryšys yra mechaniškas arba logiškas, kaip ryšys tarp dviejų priešingų sąvokų, ir siejamas su turima informacija, kuri tampa asmenine nuosavybe, todėl...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1004 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Universitetinis
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
4 psl., (1004 ž.)
Darbo duomenys
  • Filosofijos esė
  • 4 psl., (1004 ž.)
  • Word failas 53 KB
  • Lygis: Universitetinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šią esę
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt