Projektas buvo užsakytas Vilniaus Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybių. Jo tikslas buvo įdiegti naujovišką atsiskaitymo už transporto paslaugas sistemą viešajame transporte. Ši sistema turėjo vieningai veikti tarp trijų miestų. Sistemą turėjo sudaryti: nauja techninė bei programinė įranga transporto priemonėse ir dispečerinėse, atnaujinta keleivių informavimo įranga stotelėse, bei internetinis portalas atsiskaitymams ir informacijai teikti.
Projektą sudaro: 1000 transporto priemonių, techninė ir programinė įranga, jos sumontavimas ir paleidimas. 100 kontrolierių darbo vietų įrengimas bei darbuotojų apmokymas. 50 švieslenčių visuomeninio transporto stotelėse įrengimas. E-bilieto operatoriaus sistemos sukūrimas.
Organizacija:
Projekto užsakovas — Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestų savivaldybės. Projektą vykdo ‑ „Signity“, UAB „Sonex technologies“, „EMTEST“. Projektą prižiūri — Centrinė projektų valdymo agentūra.
Trukmė:
Projektas startavo 2005 metais. Pradinė jo trukmė buvo numatyta 18 mėnesių, tačiau dėl įvairių kliūčių jo pabaiga vis buvo atidedama, kol galiausiai 2009 metais jis buvo uždarytas.
Kaina:
Projekto vertė – 19,3 mln. litų, iš jų Europos sąjungos parama – 14 mln. litų. Likę pinigai iš savivaldybių biudžetų.
2. Tikslai
Projekto tikslai:
1. Įdiegti vieningą elektroninio bilieto sistemą.
O tiksliau – elektroninę be kontaktinę bilietų kortelę, palaikančią tiek laikinus (mėnesinius ir pan.) elektroninius transporto bilietus, tiek kartinius transporto bilietus. Įdiegti elektroninių bilietų užsakymo, įsigijimo ir papildymo sistemą bei informacinę internetinę elektroninių kortelių aptarnavimo sistemą (spaudos kioskai, internetiniai serveriai, svetainės) ir galiausiai elektroninių bilietų atžymėjimo ir kontrolės sistemą (kompiuteriniai žymekliai ir tikrinimo aparatai).
2. Įdiegti švieslentes stotelėse.
Įdiegti informacinių dinaminio turinio švieslenčių sistemą labiausiai keleivių lankomose transporto stotelėse.
3. Apmokyti personalą.
O tai yra apmokyti vairuotojus naudotis autobuso pozicijos kompiuteriais, kontrolierius - tikrinti elektroninius bilietus bei spaudos kioskų pardavėjus pildyti elektroninius bilietus pagal keleivių pageidavimą.
4. Sumontuoti įrangą viešojo transporto priemonėse.
Įdiegti elektroninius žymeklius, GPRS modemus, perduodančius informaciją apie transporto priemonės geografinę poziciją į centrinį dispečerinį punktą ir gaunančius, jei reikia, atitinkamą valdymo informaciją iš valdymo punkto. Taip pat sumontuoti borto kompiuterius ir, kai kuriais atvejais, GPS modulius.
5. Sukurti naują prekinį ženklą – e–bilietas.
Tokį ženklą, kuris būtų atpažįstamas tik...
Šį darbą sudaro 1672 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!