Turizmas dažnai apibūdinamas kaip didžiausia pasaulio industrija, remiantis jo indėliu pasauliniam bendram vidaus produktui (BVP), sukuriamu darbo vietų skaičiumi ir, be abejonės, skaičiumi žmonių, kurie tokią industrija aptarnauja. Turizmas palaipsniui augo ir nepaliauja augti dabar, o tai atspindi tiek didesnių galimybių, tiek ir didesnių pavojų skaičius. Per paskutinius tris dešimtmečius, įvyko didžiausi praradimai beveik kiekviename natūralios gamtos kampelyje, sumažėjo ir visai išnyko nemažas skaičius gyvūnijos ir augalijos rūšių. Dauguma mažėjančių ekosistemų tarnauja kaip turistų traukos taškai. Kaip pavyzdį galima paminėti paplūdimių ir jūrines zonas, koralinius rifus, kalnus, tropikų miškus, kurie visi suteikia platų veiklos ratą turistaujantiems, t.y. paplūdimio turizmas, slidinėjimas, kalnų turizmas, laukinės gamtos stebėjimas ir t.t. Padidėjusi žmogaus veikla natūralioje gamtoje dažnai ne tik kenkia saugomoms teritorijoms (rezervatams, nacionaliniams, regioniniams ir pan. parkams), bet ir aplinkinėms žemėms.
• Paskatinti reakciją iš vietinės šalies politinio, gamtinio ir socialinio klimato
• Palaikyti tarptautinių žmogaus teisių ir darbo susitarimus
Kaip natūrali veikla ekoturizmas suteikia galimybę užsiimti tokia veikla, kuri saugiai naudoja gamtos resursus ir netgi padeda išlaikyti socialinį ir ekonominį tokių vietų vystimąsi. Dėl padidėjusio populiarumo, ekoturizmas tapo net tik vis aktyvesne veikla keliaujančių žmonių tarpe, bet ir tapo vis aktyviau saugomas ir teisiškai reglamentuojamas įvairių pasaulio organizacijų, pačių valstybių veikloje. Štai 2002 m. Jungtinės Tautos3, paskatintos Pasaulinės Sveikatos Organizacijos, paskelbė tuos metus Tarptautiniais ekoturizmo metais. Tokia tarptautinių organizacijų veikla skatino tiek privatų, tiek viešąjį sektorių domėtis ekoturizmo suteikiamomis galimybėmis, stengtis išsaugoti natūralų gamtos grožį, resursus ir išteklius, bei savo patirtimi pasidalinti su kitais. 2002 metais vyko eilė renginių, tarptautinių ir regioninių konferencijų, kuriose buvo išsamiai aptartos ir išnagrinėtos ekoturizmo problemos. Pagrindinis dėmesys buvo telkiamas toms vietoms, kurioms ypatingai reikalinga pasaulinė pagalba ir parama apsaugant natūralią gamtą ir gyvūniją. Žinoma, kad patraukliausia turizmo vietos yra Afrikos, Azijos šalys ir naujosios Europos Sąjungos valstybės. Jose turistų skaičius nuolatos auga, o finansinių galimybių riboti žmonių veiklą, saugoti...
Šį darbą sudaro 1013 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!