(parašas)
Kursinio darbo vadovas doc. dr. Rimantas Krupickas
(parašas)
TURINYS
Įvadas 2
LITERATŪROS APŽVALGA 4
1. Aplinkosauginis (ekologinis) turizmas 5
1.1 Pagrindiniai ekoturizmo principai 6
2. „Žalieji viešbučiai“ 7
3. Šiaurės Amerika 8
4. MEKSIKA 9
4.1 Meksikos nacionaliniai parkai 9
5. JAV 12
5.1 JAV nacionaliniai parkai 12
6. Kanada 16
6.1 Kanados nacionaliniai parkai 16
IŠVADOS 21
LITERATŪROS SĄRAŠAS 22
Įvadas
Turizmas – kelionės siekiant pailsėti ar pasilinksminti. Nors pastaruoju metu terminas labiau reiškia išvykimą iš savo gyvenamosios ar darbinės aplinkos ribų.
Masinio turizmo pradininku laikomas Thomas Cook, baptistų dvasininkas, XIX a. vid. aktyviai kovojęs prieš alkoholizmą.
1841 m. liepos 5 d. jis suorganizavo besigydančių nuo alkoholizmo parapijiečių išvyką į blaivybės šalininkų sambūrį Lafbore (Didžioji Britanija). Dvasininkas subūrė 570 bendraminčių ir pats jiems organizavo kelionę traukiniu bei pasirūpino šių žmonių maitinimu, nakvyne bei pramogomis, siekdamas parodyti, kad pramogos galimos ir be svaigalų. Vėliau Th. Cook ėmėsi naujų žygių – organizavo ekskursijas traukiniais Anglijos varguomenei, vaikams ir darbininkams. Taip atsirado pirmosios turizmo agentūros ir turizmo verslo užuomazgos.
Pamatęs neįtikėtiną susidomėjimą tokio tipo kelionėmis, nuo 1845 m. Th. Cook pradėjo organizuoti ir pirmąsias komercines keliones turistams. Pirmojoje jo surengtoje pramoginėje kelionėje dalyvavo 700 žmonių.
Neveltui turizmas dažnai apibūdinamas kaip didžiausia pasaulio industrija, remiantis jo indėliu pasauliniam bendram vidaus produktui (BVP), sukuriamų darbo vietų skaičiumi ir, be abejonės, skaičiumi žmonių, kurie tokią industriją aptarnauja. Turizmas palaipsniui augo ir nepaliauja augti dabar, o tai atspindi tiek didesnių galimybių, tiek ir didesnių pavojų skaičius. Per paskutinius tris dešimtmečius, įvyko didžiausi praradimai beveik kiekviename natūralios gamtos kampelyje, sumažėjo ir visai išnyko nemažas skaičius gyvūnijos ir augalijos rūšių. Dauguma mažėjančių ekosistemų tarnauja kaip turistų traukos taškai. Kaip pavyzdį galima paminėti paplūdimių ir jūrines zonas, koralinius rifus, kalnus, tropikų miškus, kurie visi suteikia platų veiklos ratą turistaujantiems, t.y. paplūdimio turizmas, slidinėjimas, kalnų turizmas, laukinės gamtos stebėjimas ir t.t. Padidėjusi žmogaus veikla natūralioje gamtoje dažnai ne tik kenkia saugomoms teritorijoms (rezervatams, nacionaliniams, regioniniams ir pan. parkams), bet ir aplinkinėms žemėms.
Daugelyje...
Šį darbą sudaro 3609 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!