Referatai

Egipto civilizacija

9.4   (2 atsiliepimai)
Egipto civilizacija 1 puslapis
Egipto civilizacija 2 puslapis
Egipto civilizacija 3 puslapis
Egipto civilizacija 4 puslapis
Egipto civilizacija 5 puslapis
Egipto civilizacija 6 puslapis
Egipto civilizacija 7 puslapis
Egipto civilizacija 8 puslapis
Egipto civilizacija 9 puslapis
Egipto civilizacija 10 puslapis
Egipto civilizacija 11 puslapis
Egipto civilizacija 12 puslapis
Egipto civilizacija 13 puslapis
Egipto civilizacija 14 puslapis
Egipto civilizacija 15 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Senovės Egipto civilizacija, apie jų pasiekimus. Civilizacijos pradžia, Egipto civilizuotos visuomenės atsiradimas, Egipto civilizacijos laimėjimai, Egipto civilizacijos religija, Senovės egipto dievai, Šumeras, Istorija, Šumerų religija, Literatūra, teisė, Šumerų kalba.

Ištrauka

1. Valdžia – šiuo laikotarpiu Egipte buvo sukurta stipri, centralizuota, absoliuti valdžia: valstybę valdė faraonas, padedamas didžiulio valdininkų aparato, kurį sudarė viziris, patarėjai, nomų valdytojai nomarchai, inspektoriai, raštininkai ir t.t., bei kariuomenės, pavaldžios tik faraonui.
2. Raštas. Egipto civilizacijoje raštas buvo svarbus kylančios civilizacijos požymis. Jį sąlygojo egiptiečių praktiškumas. Raštingas žmogus galėjo bendrauti su kitais žmonėmis, tiesiogiai su jais nesusitikdamas ir nebendraudamas, o įrašais, skaičiavimais įvykių aprašymais, religiniais tekstais, kurie, surašyti papiruse, ilgus amžius išlaikydavo savo magišką galią ir pirmykščiai žmonės naudojosi piktogramomis – piešinių raštu. Egipte būta trijų raštų variantų: hieroglifinio (šventi raštai), hieratinio (žynių raštas, greitraštis, palikti tik daikto kontūrai), nemotinio (liaudies, greitam rašymui). Egiptiečių rašto plėtotę skatino specialiosios rašomos medžiagos – papiruso išradimas. Hieroglifų raštas Egipte buvo vartojamas nuo 3100 m. pr. Kr. iki 400 m. pr. Kr. Hieroglifinius ženklus galima suskirstyti į tris rūšis: ideogramos (ženklai - sąvokos), fonogramos (ženklai – garsai), determinityvai (žymieji ženklai). Demotinis raštas suredukuotas į brūkšnelius, lankelius ir ratukus. Hieroglifais egiptiečiai puošdavo ir daiktus: išdėstydavo taip, kad atrodydavo kaip dekoratyvūs piešiniai, nes skaityti juos galima iš dešinės į kairę, iš kairės į dešinę arba iš viršaus i apačią. Hieroglifų raštas buvo vartojamas įvairių religijos tikslais, šventyklų ir kapų sienų įrašams, visokių tipų menumentaliems įrašams. Tačiau kasdieniniame gyvenime toks raštas buvo nepatogus. Hieratinis raštas buvo skirtas užrašyti sakraliniams tekstams.
Rašomoji medžiaga buvo papirusas, kuris buvo pripjaustytas iš papirusų meldų, kurių daugybė auga Nilo pakrantėje. Dar ankstyvuoju Egipto istorijos laikotarpiu raštija, iš pradžių sukurta utilitariniais tikslais, virto menu.
Kilmingieji turėjo savo atskirą raštą. Literatūrinių kūrinių nėra išlikę, nes sudegė papirusų biblioteka Aleksandrijoje, išliko tik piramidėse iškalti faraonų gyvenimo aprašymai.
3.Mokslas. Atsiradusi civilizacija iš aplinkos tuoj išsiskyrė mokslu. Egiptiečiai buvo praktiški žmonės. Vien utilitariniai tikslai lėmė didžiulius jų matematikos, astronomijos, medicinos laimėjimus. Egiptiečiai sukūrė praktinę skaičiavimo sistemą ir mokėjo paprastai, tiksliai daryti aritmetinius skaičiavimus ( tap pat skaičiavimus su...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 4155 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Šaltiniai
✅ Šaltiniai yra
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
15 psl., (4155 ž.)
Darbo duomenys
  • Istorijos referatas
  • 15 psl., (4155 ž.)
  • Word failas 231 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
  • ✅ Yra šaltiniai
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį referatą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt