Biografija. Edvard’as Munch’as gimė 1863m. Norvegijoje, Lioteno mieste. Jau būdamas paauglys tapo kvalifikuotu tapytoju, grafiku. Jį įtakojo V.Van Gogh’o, P.Gauguin’o kūryba. Žavėjo Renesanso menas. Galbūt todėl palaipsniui susiformavo neįprastas Munch’o stilius, apjungiantis skirtingas tapypos pakraipas.
Deja, gyvenimas nebuvo dosnus menininkui. XXa. pradžioje pradėjo rengti parodas, įstojo į nepriklausomų Paryžiaus menininkų draugiją, pradėjo piknaudžiauti alkoholiu. Išgyveno motinos, sesers, tėvo netektis. Manoma, kad dėl to jo kūryboje toks dažnas mirties motyvas.
Mirė 1922m. netoli Oslo, vienatvėje.
Laikomas simbolizmo atstovu ir vienu iš ekspresionizmo pradininku.
Simbolizmas. Simbolizmas labiausiai buvo paplites Vokietijoje, Belgijoje, Olandijoje. Dailininkai savo kūriniuose vaizdavo kelių tipų siužetus: realiai egzistuojančius daiktus, peizažus, žmones ar įvairias neįprastas, išgalvotas būtybes, daiktus bei pozas. Antrąjį siužetų tipą dailininkai randa literatūroje, pasakose, mituose, istorijoje, bet daugiausia gimsta jų pačių vaizduotėse. Savo kūryboje dailininkai vaizdavo sukurtus regėjimus. Šiuose kūriniuose daug neapibrėžtumo, nepagaunamumo, vos nuspėjamu minties šuolių. Gausu neaiškiu užuominų, alegorinių simbolių. Pastarieji ir davė pavadinimą visai krypčiai.
Vieni simbolistai kūrė ilgesingus, poetiškus paveikslus, kiti mėgo tapyti niūrias ir šiurpias scenas. Nukreipė dėmesį į tamsiąsias žmogaus sielos puses. Jų kūryboje gausu personažų keistomis raiškiomis pozomis, iškreiptos kaukės, sustingę juodų akių žvilgsniai mirtinai išblyškusiuose veiduose, lemtingu nuojautų ženklai, šlykščios fantastines butybes ir panašus motyvai. Išraiškos priemones simbolistai daugiausia perėmė iš akademinio meno (fotografinis tikslumas, sausa ir nuobodi tapyba) ir iš moderno (ištįsusios figūros, išsklidę kontūrai, vienalyčių spalvų plokštumos ir bendras dekoratyvumo siekis).
Gali pasirodyti, kad simbolistai rūpinosi tik savo epochos problemomis. Šis kupinas nevilties menas nepuoselėjo pažangių visuomeninių ar meninių idėjų. Jis negali patenkinti tokio žiurovo, kuris mene ieško tik to, kas gražu ir džiaugsminga.
Žymiausi dailės atstovai:O.Redonas, P.Piuvi de Šavanas, Dž.Ensoras, M.Vrubelis.
Ekspresionizmas. Ekspresionizmo sąvoka plačiai taikoma dvidešimtojo amžiaus pradžios dramai, vaizduojamiesiems menams bei literatūrai apibūdinti. Meno istorijoje ekspresionizmas atsirado kaip alternatyva postimpresionizmui ir atsakas į naujas antiimpresionistines vaizduojamojo meno tendencijas, 1905 m. paplitusias kai kuriose šalyse. Ekspresionizmas susiformavo Vokietijoje, paskui paplito ir kitose Europos...
Šį darbą sudaro 885 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!