Konspektai

Duomenų vaizdavimas kompiuteryje

9.0   (2 atsiliepimai)
Duomenų vaizdavimas kompiuteryje 1 puslapis
Duomenų vaizdavimas kompiuteryje 2 puslapis
Duomenų vaizdavimas kompiuteryje 3 puslapis
Duomenų vaizdavimas kompiuteryje 4 puslapis
Duomenų vaizdavimas kompiuteryje 5 puslapis
Duomenų vaizdavimas kompiuteryje 6 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Duomenų vaizdavimas kompiuteryje, ženklų ir teksto kodavimas, šešioliktainis kodų užrašas, vaizdų kodavimas, duomenų glaudinimas. Įžanga: Kompiuteris gali atlikti veiksmus tik su dviem reikšmėmis: 0 ir 1. Žmogui reikalingi įvairūs duomenys: tekstai, skaičiai, ženklai, vaizdai, garsai. Juos jis pateikia kompiuteriui. Kaip kiekvieną iš šių sudėtingų duomenų kompiuteris vaizduoja savo viduje, atmintinėje? Atsakytume – duomenys koduojami nulių ir vienetų sekomis. Išsamiau aiškinama toliau dėstomoje medžiagoje. Prieš skaitant ją reikėtų pakartoti dvejetainį kodavimą ir kodų lentelių sampratą

Ištrauka

Kompiuteris gali atlikti veiksmus tik su dviem reikšmėmis: 0 ir 1. Žmogui reikalingi įvairūs duomenys: tekstai, skaičiai, ženklai, vaizdai, garsai. Juos jis pateikia kompiuteriui. Kaip kiekvieną iš šių sudėtingų duomenų kompiuteris vaizduoja savo viduje, atmintinėje? Atsakytume – duomenys koduojami nulių ir vienetų sekomis. Išsamiau aiškinama toliau dėstomoje medžiagoje. Prieš skaitant ją reikėtų pakartoti dvejetainį kodavimą ir kodų lentelių sampratą (I dalis).
Duomenys, su kuriais kompiuteris atlieka veiksmus, yra laikomi jo atmintinėje. Atmintinės, kaip ir paties kompiuterio, prigimtis yra dvejetainė, t. y. mažiausias atmintinės vienetas (dažnai vadinama ląstele) turi dvi būsenas ir į ją galima įrašyti vieną dvejetainį ženklą – nulį arba vienetą.
Bitai, baitai. Žinome, kad mažiausias informacijos matavimo vienetas yra bitas, galintis įgyti dvi reikšmes: 0 arba 1.
Baitą sudaro 8 bitai (5.1 pav.). Kadangi kiekvienas baite esantis bitas gali įgyti dvi reikšmes, tai baitas gali turėti 28 = 256 skirtingas reikšmes. Taigi į vieną atmintinės baitą galima įrašyti duomenį, turintį nedaugiau kaip 28 = 256 skirtingų reikšmių, pavyzdžiui, skaičių iš intervalo [0; 255].
Vienu baitu vaizduojamas skaičių intervalas labai jau mažas. Todėl kompiuteryje skaičiui skiriama 2, 4 arba net 8 baitai.
0
0
1
0
1
0
0
1
1
1
0
0
1
0
0
Bito numeris
15
14
13
12
11
10
9
8
7
6
5
4
3
2
1
0
Sveikųjų skaičių kodavimas. Jeigu sveikasis skaičius būtų koduojamas vienu baitu, tai skaičių reikėtų paversti dvejetainiu ir jo dvejetainius skaitmenis užrašyti po vieną bitą iš dešinės į kairę. Be to, prieš skaičių prirašoma tiek nulių, kad skaitmenų kiekis sutaptų su bitų, skirtų skičiui, kiekiu. Pavyzdžiui, skaičiaus 150 dvejetainis užrašas būtų
150 = 1  27 + 0  26 + 0  25 + 1  24 + 0  23 + 1  22 + 1  21 + 0  20.
ir jis būtų vaizduojamas baitu šitaip:
1
0
0
1
0
1
1
0
7
6
5
4
3
2
1
0
Vienu baitu vaizduojamų skaičių intervalas labai jau mažas: didžiausias skaičius, kurį galėtume užrašyti, būtų 28, t. y. 256 (ir tai jei rašysime tik natūraliuosius skaičius). Todėl kompiuteryje sveikajam skaičiui skiriami bent keturi ar net aštuoni baitai....

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 1780 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

★ Klientai rekomenduoja


Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?

Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!

Detali informacija
Darbo tipas
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
6 psl., (1780 ž.)
Darbo duomenys
  • Informacinių technologijų konspektas
  • 6 psl., (1780 ž.)
  • Word failas 58 KB
  • Įkeltas: 2024 m.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį konspektą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
Palaukite! Šį darbą galite atsisiųsti visiškai NEMOKAMAI! Įkelkite bet kokį savo turimą mokslo darbą ir už kiekvieną įkeltą darbą būsite apdovanoti - gausite dovanų kodus, skirtus nemokamai parsisiųsti jums reikalingus rašto darbus.
Vilkti dokumentus čia:

.doc, .docx, .pdf, .ppt, .pptx, .odt