Konspektai

Duomenų kaupikliai

9.6   (2 atsiliepimai)
Duomenų kaupikliai 1 puslapis
Duomenų kaupikliai 2 puslapis
Duomenų kaupikliai 3 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Informacijos kaupikliai, laikmenos, diskeliai ir jų skaitymo įrenginiai, kompaktiniai diskai.

Ištrauka

Kompiuteris – įrenginys, skirtas dideliems informacijos kiekiams apdoroti. Todėl jam būtina išorinė atmintinė – informacijos kaupikliai – diskai, diskeliai, kompaktiniai diskai. Jų yra įvairių rūšių. Visiems jiems skaityti reikalingi specialūs įrenginiai, neretai vadinami diskasukiais. Kaupikliu paprastai įvardijame: ir pačią informaciją laikančią priemonę – laikmeną, ir ją skaitantį įrenginį.
Kita, dar rimtesnė problema susijusi su duomenų laikymu – išjungus kompiuterį, visa, kas buvo pagrindinėje atmintinėje, dingsta. Tai susiję su kompiuterio veikimo principais. Kompiuteris gali įsiminti tik tuomet, kai turi įrenginius, veikiančius įmagnetinimo principu. Išjungus srovę, įmagnetinimas išlieka. Tačiau vidinės atmintinės įmagnetinama tik nedidelė dalis – pastovioji atmintinė. Pagrindinė atmintinė nėra įmagnetinta, ja, kol kompiuteris įjungtas, paprasčiausiai teka elektros srovė. Taigi išjungus kompiuterį, dingsta ir visa joje esanti informacija.
Vadinasi, reikia išorinių įrenginių, kurie padėtų kaupti ir laikyti kompiuteriu tvarkomą ar sutvarkytą informaciją. Šie įrenginiai paprastai vadinami išorine kompiuterio atmintine arba tiesiog informacijos kaupikliais. Išorinės ir vidinės atmintinės trūkumus ir privalumus vaizduoja 4.1 pav. schema.
Jūs jau nemažai žinote apie kompiuterio atmintinę, laikmenas, kaupiklius – tai diskai, diskeliai, kompaktiniai diskai. Jie buvo paminėti, kai kalbėjome apie kompiuterinius informacijos matavimo vienetus (I d., 15 skyr.). Dabar juos aptarsime šiek tiek išsamiau.
Diskeliai ir jų skaitymo įrenginiai. Visi yra matę diskelį ir žino, kad jame gali būti įrašyta bet kokia informacija. Diskeliai skiriasi dydžiu ir talpa. Anksčiau buvo naudojami didesni, vadinamieji 5,25 colio skersmens diskeliai (4.2 pav.), dabar jau juos retai kur bepamatysite, tad apie juos išsamiau nekalbėsime.
Dabar vartojami 3,5 colio skersmens diskeliai (4.3 pav.). Jie turi kietą plastikinį apvalkalą – voką, kurio viršuje yra metalinė sklendė: trūktelėję ją galite pamatyti patį diskelį – ploną, apvalią, blizgančią plokštelę.
Diskelio paviršius yra padengtas ferolaku. Jis suskirstytas į koncentrinius takelius (4.4 pav.), pastarieji dar padalinti į sektorius. Visa tai reikalinga tam, kad būtų lengviau ir greičiau rasti diskelyje įrašytą informaciją. Takelių ir sektorių skaičius priklauso nuo diskelio kokybės, informacijos kodavimo būdo,...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 934 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Konspektai
Failo tipas
Word failas (.doc)
Apimtis
3 psl., (934 ž.)
Peržiūrėti rašto darbą

Šis mokslo darbas pasitarnaus tau kaip puikus pavyzdys siekiant aukščiausio pažymio!

www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Duomenų gavyba, Data mining

Duomenų gavyba, Data mining Informatika
Peržiūrėti darbą

Duomenų vaizdavimas kompiuteryje

Duomenų vaizdavimas kompiuteryje Informatika
Peržiūrėti darbą

Duomenų srauto stebėjimas

Duomenų srauto stebėjimas Informatika
Peržiūrėti darbą

ORGANIZACIJOS DUOMENŲ SRAUTŲ MODELIAVIMAS

ORGANIZACIJOS DUOMENŲ SRAUTŲ MODELIAVIMAS Informatika
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Peržiūrėti darbą