Informacijos kaupikliai, laikmenos, diskeliai ir jų skaitymo įrenginiai, kompaktiniai diskai.
Kompiuteris – įrenginys, skirtas dideliems informacijos kiekiams apdoroti. Todėl jam būtina išorinė atmintinė – informacijos kaupikliai – diskai, diskeliai, kompaktiniai diskai. Jų yra įvairių rūšių. Visiems jiems skaityti reikalingi specialūs įrenginiai, neretai vadinami diskasukiais. Kaupikliu paprastai įvardijame: ir pačią informaciją laikančią priemonę – laikmeną, ir ją skaitantį įrenginį.
Kita, dar rimtesnė problema susijusi su duomenų laikymu – išjungus kompiuterį, visa, kas buvo pagrindinėje atmintinėje, dingsta. Tai susiję su kompiuterio veikimo principais. Kompiuteris gali įsiminti tik tuomet, kai turi įrenginius, veikiančius įmagnetinimo principu. Išjungus srovę, įmagnetinimas išlieka. Tačiau vidinės atmintinės įmagnetinama tik nedidelė dalis – pastovioji atmintinė. Pagrindinė atmintinė nėra įmagnetinta, ja, kol kompiuteris įjungtas, paprasčiausiai teka elektros srovė. Taigi išjungus kompiuterį, dingsta ir visa joje esanti informacija.
Vadinasi, reikia išorinių įrenginių, kurie padėtų kaupti ir laikyti kompiuteriu tvarkomą ar sutvarkytą informaciją. Šie įrenginiai paprastai vadinami išorine kompiuterio atmintine arba tiesiog informacijos kaupikliais. Išorinės ir vidinės atmintinės trūkumus ir privalumus vaizduoja 4.1 pav. schema.
Jūs jau nemažai žinote apie kompiuterio atmintinę, laikmenas, kaupiklius – tai diskai, diskeliai, kompaktiniai diskai. Jie buvo paminėti, kai kalbėjome apie kompiuterinius informacijos matavimo vienetus (I d., 15 skyr.). Dabar juos aptarsime šiek tiek išsamiau.
Diskeliai ir jų skaitymo įrenginiai. Visi yra matę diskelį ir žino, kad jame gali būti įrašyta bet kokia informacija. Diskeliai skiriasi dydžiu ir talpa. Anksčiau buvo naudojami didesni, vadinamieji 5,25 colio skersmens diskeliai (4.2 pav.), dabar jau juos retai kur bepamatysite, tad apie juos išsamiau nekalbėsime.
Dabar vartojami 3,5 colio skersmens diskeliai (4.3 pav.). Jie turi kietą plastikinį apvalkalą – voką, kurio viršuje yra metalinė sklendė: trūktelėję ją galite pamatyti patį diskelį – ploną, apvalią, blizgančią plokštelę.
Diskelio paviršius yra padengtas ferolaku. Jis suskirstytas į koncentrinius takelius (4.4 pav.), pastarieji dar padalinti į sektorius. Visa tai reikalinga tam, kad būtų lengviau ir greičiau rasti diskelyje įrašytą informaciją. Takelių ir sektorių skaičius priklauso nuo diskelio kokybės, informacijos kodavimo būdo,...
Šį darbą sudaro 934 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!