Gyvenime yra daug galimybių teikti kitiems džiaugsmo. Tai galime daryti ne tik per šventes, bet ir eilinėmis dienomis. Truputis dėmesio gali praskaidrinti net įtempčiausią ir sunkiausią gyvenimo dieną.
Gauti dovaną yra kone didžiausias gyvenimo malonumas, ypač ją gauti netikėtai ir nelauktai, tačiau daugeliui iš mūsų yra nepaprastai sunku išrinkti dovanas kitiems. Tikriausiai tai ir yra pagrindinė priežastis, kodėl pasirinkau šią temą. Stengsiuosi atkreipti dėmesį į dovanojimo ypatybes, susisteminti dovanos rinkimo procesą ir padėti tiek sau tiek raferato skaitytojams išvengti esminių klaidų renkant dovanas.
Gėlytė, mėstamas skanėstas, gero gėrimo butelis – viskas gali teikti džiaugsmą. Yra sakoma, kad norą bei mokėjimą dovanoti net ir vaikams reikia ugdyti iš mažens. Juk nesavanaudiška dovana, nepriklausomai nuo jos vertės, visada žadina žmoguje atsakomąjį nuoširdumą. Būtent todėl taip svarbu mokėti dovanas išrinkti ir įteikti. Šiame sudėtingame procese išryškėja dovanotojo skonis, fantazija, išradingumas, išprusimas ir taktas.
PAGRINDINĖS DOVANŲ IŠRINKIMO IR ĮTEIKIMO TAISYKLĖS
• Neginčyjama taisyklė – dovana turi atitikti progą. Prieš dovanojant reikia nuspręsti kokio tipo ir vertės davanos ieškosime konkrečiai progai. Brangi dovana dar nereiškia, kad ji bus geresnė. Juk reikšmingesnių ir iškilmingesnių įvykių proga stengiamės ieškoti brangesnių dovanų, o ne tokių iškilmingų (vardadienių, sužadėtuvių) – paprastesnių.
• Antra būtina taisyklė – dovanas įteikiame laiku. Čia nelabai tinka posakis „geriau vėliau negu niekada“, nes vėliau gauta dovana jau nebeteikia tiek džiaugsmo, gali dovanų gavėjui sudaryti papildomų nemalonumų (jūs įteikiate dovaną atvykes į svečius, o gavėjas jaučiasi, kad dabar privalo jus vaišinti, skirti jum laiko, net jei sugriautų savo planus).
• Nedovanokite dovanų, kokių jūs pats nenorėtumėte gauti. Dažnai padovanoję dovanas nematote gavėjo veide džiaugsmingos išraiškos? Galbūt per mažai dėmesio skiriate tos dovanos praktiškumui arba tingėjote paieškoti dovanos, kuri ne tik padėtų nusikratyti ieškojimo naštos, bet ir bent jau iš dalies atitiktų gavėjo pomėgius.
• Dovanos kaina turi atitikti dovanojančiojo galimybes. Dosnumas ne pagal kišenę, turint tam tikras kitiems žinomas galimybes, yra labai...
Šį darbą sudaro 3216 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Kiti darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!