Rašiniai

Dievų miškas. Palyginimas

9.8   (3 atsiliepimai)
Dievų miškas. Palyginimas 1 puslapis
Dievų miškas. Palyginimas 2 puslapis
www.nemoku.lt
www.nemoku.lt
Aukščiau pateiktos peržiūros nuotraukos yra sumažintos kokybės. Norėdami matyti visą darbą, spustelkite peržiūrėti darbą.
Aprašymas

Palyginimas dviejų kultūros tekstų – B. Sruogos „Dievų miško” ir šio kūrinio motyvais pastatyto A. Puipos filmo.

Ištrauka

Žmogaus gyvenime knyga užima tam tikrą vietą. Vieniems – tai laisvalaikio praleidimas, kitiems – žinių šaltinis, tretiems – būdas atsipalaiduoti. Dažnai kūrinio motyvais yra pastatomas filmas. Knygoje svarbus kiekvienas sakinys, žodis, todėl būtina skaityti įdėmiai, kad nepraleistume ko nors reikšmingo. O filmas gali būti tik pusiau žiūrimas ir vis tiek suprasime jo prasmę. Knygos ekranizacija gali tampti daug įdomesnė už patį kūrinį, tačiau rėtai kada nors filmas pranoksta knygą. Skaitydamas kūrinį viską pats išsivaizduoji, susikūri "savitą ekranizaciją", bet labai dažnai išvydus filmą, nusivyli. Šiuo atvėju B. Sruogos knyga yra labiau vertingesnė nei filmas. Intriguojantys autorio prisiminimų aprašymai yra įdomesni už visą filmą. Romano "Dievų miškas" ekranizacija neatskleidžia visos knygos turinio.
Rašytojo, dramaturgo Balio Sruogos knyga „Dievų miškas“ – šokiruojantis autobiografinis kūrinys apie gyvenimą Štuthofo koncentracijos lageryje Vokietijoje. Šio romano motyvais A. Puipa sukūrė filmą tokiu pačiu pavadinimu kaip romanas. Filmas, kaip ir knyga, pribloškia savo siužetu, nors pastebima daug skirtumų tarp literatūrinio kūrinio ir jame aprašytų įvykių rodymo ekrane. B. Sruoga atvaizdavo visą žmogaus naikinimo sistemą, parodė stovyklos vadovus, sargybinius, tariamą kalinių savivaldą ir pačius kalinius. Kūrinyje kankinimo priemonės pasiekia neįtikėtino fantastiškumo, žmogaus sužvėrėjimas vaizduojamas šiurpiais vaizdais. Į visa tai žiūrima beteisio, neturinčio vilties išlikti, rezignavusio žmogaus žvilgsniu. Vienintelis ginklas tokioje aplinkoje prieš dvasinę anemiją yra aštri ironija. Ją autorius naudoja labai meistriškai - tragiškiausi momentai vaizduojami pro sarkastišką šypseną, sadistų kankintojų portretai piešiami ironiškomis spalvomis. Tas ironiškas bruožas atsiminimams duoda platesnę plotmę, gilesnį žvilgsnį, patį vaizdavimą iškelia iš protokolinio daiktiškumo į literatūros meno sritį. Nors kūrinyje veiksmo nedaug, bet pats vaizdavimo būdas yra toks gyvas, kad kūrinys intriguoja ir yra skaitomas kaip įdomus romanas. Paradoksalu – filmas vadinasi „Dievų miškas“, pavadinimas siejamas su dievais – antgamtiškomis, valdingomis būtybėmis. Tokiu lageryje ir turėjo tapti žmogus – antgamtišku ir valdingu, nes tai vienintelis būdas išgyventi. Privalu pamiršti jausmus, nes juos turi tik...

Daugiau informacijos...

Šį darbą sudaro 622 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!

Detali informacija
Darbo tipas
Lygis
Mokyklinis
Failo tipas
RTF failas (.rtf)
Apimtis
2 psl., (622 ž.)
Darbo duomenys
  • Bendrinės lietuvių kalbos rašinys
  • 2 psl., (622 ž.)
  • RTF failas 7 KB
  • Lygis: Mokyklinis
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį

www.nemoku.lt Panašūs darbai

Dievų miškas trumpas konspektas

Dievų miškas trumpas konspektas Bendrinė lietuvių kalba
Peržiūrėti darbą
Privalumai
Pakeitimo garantija Darbo pakeitimo garantija

Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.

Sutaupyk 25% pirkdamas daugiau Gauk 25% nuolaidą

Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.

Greitas aptarnavimas Greitas aptarnavimas

Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!

Atsiliepimai
www.nemoku.lt
Dainius Studentas
Naudojuosi nuo pirmo kurso ir visad randu tai, ko reikia. O ypač smagu, kad įdėjęs darbą gaunu bet kurį nemokamai. Geras puslapis.
www.nemoku.lt
Aurimas Studentas
Puiki svetainė, refleksija pilnai pateisino visus lūkesčius.
www.nemoku.lt
Greta Moksleivė
Pirkau rašto darbą, viskas gerai.
www.nemoku.lt
Skaistė Studentė
Užmačiau šią svetainę kursiokės kompiuteryje. :D Ką galiu pasakyti, iš kitur ir nebesisiunčiu, kai čia yra viskas ko reikia.
www.nemoku.lt Atsisiųsti šį rašinį