Atranda paguoda.
Padeda išgyventi žiaurią baudžiavinę tikrovę, viengungišką vienatvę.
I apysakos dalyje ryšys daugiau praktinis nei dvasinis: į gamtą eina grybauti, linksmintis, šokti Mykoliukui griežiant, o ne svajoti.
Tėvų namuose buvo mergautinėmis dienomis „buvo savotiškai laiminga“: nėjo į baudžiavą, turėjo savo „šventovę“ – klėtelę, buvo mylima ir pati mylėjo, todėl nejautė vidinio poreikio artimiau bendrauti su gamta.
Gamtos prieglobsčio prireikė tada, kai ištekėjo, tapo dvariške . Naujomis gyvenimo aplinkybėmis tampa pirmąja užuovėja nuo tikrovės, ramintoja ir guodėja.
RAPOLAS GEIŠĖ
Gamtos jausmą, kaip nacionalinio charakterio bruožą, atgauna tik gyvenimo pabaigoje, tapęs bejėgiu ir niekam nereikalingu karšinčium.
Ryšys su gamta yra sąmojingas, filosofiškas, artimas panteizmui(senatvėje išryškėja ir Mykolo sąmonėje (jo išgyvenimas bažnyčioje).
Gamtą sužmogina, apdovanoja humaniškiausiomis etinėmis savybėmis, tauriausiais išgyvenimais ir poelgiais, kurių paskirtis – daryti gera.
Stiprus šeimos jausmas: lietuvių baudžiauninkui palikta vienintelė socialinė teisė – turėti šeimą – buvo svarbiausias gyvenimo tikslas.
MYKOLIUKAS
Viengungis Mykoliukas charakterizuotas kaip šeimyniškas žmogus, kurio šeimos jausmas pirmiausia pasireiškia meile brolio vaikams.
Vėliau suvokia, kad tai apgaulingas šeimyniškumas ir ima trokšti šeimos židinio.
Pamilęs Severja peržvelgia savo gyvenimą ir įsitikina, kad šeimos nesukurs, todėl pasiaukoja brolio šeimai.
Netekęs Severjos, tapęs svetimas giminėms, nepraranda šio jausmo. Jo pakaitalu tampa tėviškas rūpinimasis „savo vargo bendrais“ – jaučiais.
SEVERJA
Šeimos gyvenimo ir laimės siekimas nulemia Severjos pasirinkimą tarp Rapolo ir Mykolo.
Meilė Mykoliukui buvo iliuzinė.
Pirmaisiais vedybiniais metais šeimos jausmas Severjai nebuvo lemiamas: prievaizdo žmona mylėjo gal ne tiek savo šeimą, kiek jos išskirtinę padėtį.
Severjos šeimos jausmas ryškiusias pasikeitus socialinėms sąlygoms: Dovydų namuose savanoriškai ir su pasiaukojimu priima visą šeimos naštą, kantriai dirba už du.
Šeima – gyvenimo prasmė ir tikslas, nes netekusi vyro išgyvena dvasinę krizę.
RAPOLAS GEIŠĖ
Ekspozicijoje žmogus be šeimos jausmo: lengvai...
Šį darbą sudaro 589 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!