Mechaninio vėdinimo sistemose oras juda priverstinai, naudojant mechaninę energiją. Oro judėjimui sukelti naudojami ventiliatoriai.
Išcentriniame ventiliatoriuje (1 pav., a) sukantis ratui oras įsiurbiamas į įėjimo angą 1, atsiduria ant rato mentės 2 ir, keisdamas kryptį 90°, atsimuša į spiralinio gaubto 3 sieneles. Oras išstumiamas pro išėjimo angą 4. Ventiliatoriaus dydis (jo numeris) sąlygojamas darbinio rato išoriniu diametru, decimetrais.
Ventiliatorių ratai turi skirtingu dydžių ir formų mentes. Švaraus oro pernešimui naudojami Ц4-70, Ц4-76, Ц9-57 tipų išcentriniai ventiliatoriai ir kiti, turintis nuo 12 iki 32 menčių. Dulkėto oro pašalinimui ir medžio bei popieriaus drožlių transportavimui naudojami Ц6-47, ЦП7-40 tipo dulkių ventiliatoriai, turintys šešias plačias mentes.
Išcentriniai ventiliatoriai naudojami išsišakojusiuose ventiliaciniuose įrengimuose pneumatinio transporto sistemose, t.y. ten, kur reikia įveikti didelius pasipriešinimus tinkle.
Ašinį ventiliatorių (1 pav., b) sudaro darbinis ratas - stebulė su užmautomis ar privirintomis mentėmis 2, cilindrinis gaubtas 1 ir elektrinis variklis 3.
Ašiniai ventiliatoriai МЦ, Ц3-0,4, 06-320 ir kt. dirba tiekimo - ištraukimo ventiliacijos sistemoje, esant nedideliems nuostoliams tinkle .
Paskutiniu metu gaminami taip vadinamieji „stoginiai“ ventiliatoriai (išcentriniai КЦ3-90, КЦ4-84 tipo ir ašiniai), kurie įrengiami pastatuose be palėpių. Tai leidžia padidinti gamybinių patalpų naudingą plotą.
Ventiliatoriai, kurie skirti transportuoti orui su agresyviųjų cheminių skysčių garais, gaminami iš rūgščiai atsparios medžiagos (dažniausiai iš specialių plastmasių),o orui su pavojingomis sprogstamosiomis dujomis, garais ir dulkėmis pašalinti – iš medžiagų, smūgio metu, nesukeliančių kibirkščių (plastmasės, spalvotų metalų ir kt.).
1 pav. Ventiliatoriai :
a – išcentrinis, b – ašinis.
Skiria keturias pagrindines oro apykaitos schemas, esant bendrai vėdinimo sistemai: iš viršaus žemyn, iš viršaus į viršų, iš apačios į viršų, iš apačios žemyn. Be to, galimos skirtingos šių schemų kombinacijos.
Schema iš viršaus žemyn (2 pav., a) aprūpina oro tiekimą patalpos viršuje ir ištraukimą apačioje (prie grindų). Schemoje iš viršaus į viršų (2 pav., b) oras tiekiamas ir pašalinamas viršutinėje zonoje. Šias abi schemas tikslinga naudoti tuo atveju, jei tiekiamas oras šaltu metų laiku...
Šį darbą sudaro 1038 žodžiai, tikrai rasi tai, ko ieškai!
★ Klientai rekomenduoja
Šį rašto darbą rekomenduoja mūsų klientai. Ką tai reiškia?
Mūsų svetainėje pateikiama dešimtys tūkstančių skirtingų rašto darbų, kuriuos įkėlė daugybė moksleivių ir studentų su skirtingais gabumais. Būtent šis rašto darbas yra patikrintas specialistų ir rekomenduojamas kitų klientų, kurie po atsisiuntimo įvertino šį mokslo darbą teigiamai. Todėl galite būti tikri, kad šis pasirinkimas geriausias!
Norint atsisiųsti šį darbą spausk ☞ Peržiūrėti darbą mygtuką!
Mūsų mokslo darbų bazėje yra daugybė įvairių mokslo darbų, todėl tikrai atrasi sau tinkamą!
Panašūs darbai
Atsisiuntei rašto darbą ir neradai jame reikalingos informacijos? Pakeisime jį kitu nemokamai.
Pirkdamas daugiau nei vieną darbą, nuo sekančių darbų gausi 25% nuolaidą.
Išsirink norimus rašto darbus ir gauk juos akimirksniu po sėkmingo apmokėjimo!